Reede, september 16, 2016
 

Muusikakoolid said paarkümmend pilli juurde

Helja Kaptein
Tänavu alustasid nii Kärdla muusikakool kui ka Käina huvi- ja kultuurikeskus oma avaaktust rõõmusõnumiga, et koolid said juurde hulga uusi pille.
“Täna kõlab vaid tenor-plokkflööt, sest teised pillid on veel postiga teel,” teatas Käina huvi- ja kultuurikeskuse direktor Ly Meldorf avaaktusel. Kokku täieneb kooli pilli­varamu 15 pilliga: digiklaver, viiul, eelnimetatud ja väga hinnaline tenor-plokkflööt ja 12 kellamängu.
20 aastat tegutsenud kooli tervituskontserdil esinesid kooli õpetajad Arvo Haasma viiulil, Malle Mürgimäe uuel tenor-plokkflöödil, pianist Olesja Voronjuk ja Martin Uuskari kitarril.
Uute õpetajatena alustavad koolis tööd solfedžoõpetaja Ragne Rüütelmaa, karmoška­mängu õpet hakkab juhendama Janek Elmi. Mõlemad on sama kooli kasvandikud ja nüüd ringiga tagasi jõudnud.
Kokku alustab tänavu Käina huvikoolis õpinguid 144 poissi ja tüdrukut. “Kõige suurem õpilaste arvu kasv on muusika­osakonnas, kus tänavu alustab õpinguid 60 last,” ütles Meldorf. See on kooli muusikaosakonna suurim õpilaste arv läbi aastate.
Esimene lugu Riho Sibulalt
56aastane Kärdla muusikakool alustas tänavust avaaktust muusikapalaga, mille esitas kitarrist ja helilooja Riho Sibul.
“See on uus kitarr, millel esitas pala oma ala meister, kelleks me kõik ju muusikat õppima tulles tahame saada,” esitles Kärdla muusikakooli direktor Arvo Haasma.
Ka Kärdla muusikakool on aasta jooksul saanud uusi instrumente: kaks flööti Avatud noorsootöö keskuselt, tenortrombooni ja kitarri, millel Riho Sibul musitseeris, projektist “Igal lapsel oma pill”.
Direktor ütles, et seni polnud muusikakoolil ühtegi trombooni. “Selle pilli üle oleme eriti õnnelikud, sest see näitab, et kui on huvi, saab ka toetust,” ütles Haasma.
Lisaks toetas Keskerakond muusikakooli nn riigikogu katuse­rahast 5000 euroga, mille eest kool sai osta pianiino, digiklaveri ja neli klaveri­tooli.
Uusi õppureid oli tänavu Kärdla muusikakoolis 12, õpilasi on nimekirjas 70. Uued õpilased sai direktorilt kingituseks niinimetatud stardi­paketi, mis koosnes noodivihikust, pliiatsist ja  šokolaadist.
“Häid flööte ja kitarre on vähem kui lapsi, seega on need präänikuks, mille nimel rohkem pingutada,” ütles direktor.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411