Reede, september 16, 2016
 

Mitte karta läbikukkumist

Tänases Hiiu Lehes on juttu sellest, kuidas Hiiumaa poiss Hendrik Roosna pääses USA Silicon Valley start-up-kiirendisse ja tema ärilahendus nende saja ettevõtmise hulka, mis muudavad maailma.
See on järjekordne tõestus, et millegi erakordse saavutamiseks ei pea sündima pea­linnas, kuldlusikas suus, õppima eliitkoolides ja käima tipptrennides.
Piisab ka lihtsalt korralikust haridusest, kui sellele lisandub eneseusk, ettevõtlikkus ja tahe midagi saavutada.
Moekunstnik Magnus Lõppe, helilooja
Marianna Liik, laulja Tambet Kikas, ettevõtja Kaarel Kotkas, laskesuusataja Eveli Saue, kapten Juss Ojala, maadleja Heiki Nabi, fitnessi­võistleja Egle Eller-Nabi… Seda loet­elu tublidest Hiiumaa noortest, kes oma tegemistega kogu maailma mastaabis silma paistnud, võiks jätkata. Tõsi küll, ettevõtjaid on nende hulgas vähevõitu.
Äripäeva ajakirjanik Alyona Stadnik ütleb, et Hendriku puhul väärib kindlasti järgimist eeskuju oma jõudu ja oskusi adekvaatselt hinnata, olla julge ja mitte karta läbikukkumist.
“See ongi rohkem Eestile omane suhtumine, et vigu teha on halb. Silicon Valleys on see kultuur vastupidine,” tõdeb Stadnik. “See ongi ettevõtluse tuum: pingutad, annad endast maksimumi. Ja õnnestud. Kui ei õnnestu, proovid uuesti.”
Selleks, et Hiiumaalt sirgunud noori ette­võt­jaid oleks rohkem, võiks saabuval ettevõtlus­nädalal kooli kutsuda mõne ette­võtja. Õpilastele oma lugu rääkima.
16. september 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411