Teisipäev, september 27, 2016
 

Liikuda on mõnus, eriti koos palliga

Hergo Tasuja
Üleeuroopaline liikumisnädal on lõppenud, ent aktiivselt liigutakse ikka edasi, sest liikuda on mõnus. Just seda viimast tarkusetera oli korduvalt kuulda kolmapäeval Emmastes, kui 1.–3. ja 7.–9. klassi õpilased selgitasid maakonna meistrid jalgpallis.
Kõige noorematest osales seitse võistkonda, kus poisid ja tüdrukud mängisid üheskoos. Positiivselt jääb meelde, et mitmed lapsevanemad olid tulnud oma võsukestele väljaku äärde kaasa elama. Aga ka asjaolu, et mängutase oli suhteliselt võrdne, mis annab aimu, et jalgpalliga tegeletakse üle kogu saare.
Tasavägise alagrupiturniiri järel jõudsid finaali Lauka ja Käina võistkonnad. Erk­oranži vormiga, mida kannab ka Hollandi jalgpallikoondis, Käina tiim osutus ka viimases mängus kindlamaks ning kuldmedali said kaela Uku Härmson, Kermo Jääger, Rasmus Luure, KermoPõtter, Meribell Rüütel, Karl Kustas Toimra, Mikk Vallikivi, Evert Kra­avi­k.
Teine oli Lauka ja kolmas Kärdla I võistkond, kes pronksimatšis alistas Emmaste I tiimi.
Kõige vanemate tüdrukute arvestuses osales kolm naiskonda. Kui kõik ka otseselt jalgpalliga väga palju ei tegele, siis sportlikkust ja mängulusti paistis küll kaugele.
Võib-olla väikese üllatusenagi võitis turniiri kõige noorem võistkond, Emmaste: (pildil) Riste Sofie Käär, Kadleen Leenurm, Sofia Saarnak, Helena Pruul, Kertu
Liisa Põtter ja Margareeta Käär. Sealjuures viigistati Kärdla II esindusega ja võideti Kärdla I tiimi. Oma­vaheline mäng sättis teiseks aga ikkagi Kärdla I. Viimaste mängust jääb meelde ka lustakas seik, kus kaks neidu-­tiimikaaslast  otsustasid kivi-­paber-käärid mängu abil, kes saab audiviset sooritada. Ja seda keset kohtumist! Mis omakorda näitabki, et peamiselt keskenduti mängu­rõõmule, mitte võidule. Ja võit ei olegi peamine.
Vanemaid poisse osales kuue satsi jagu. Neis mängudes andis tunda, et osa seltskonnast tegeleb jalgpallimänguga mitu korda nädalas ja saab kogemusi ka Eesti liiga­tasemel.
Finaali jõudsid kaks Kärdla esindust, kus I võistkond koosseisus Silvester Ilumets, Indrek Nõulik, Markus Pink, Kert Kütt, Marcus Mäll ja Ats Erk oma nime õigustas ja kuldmedalid sai. Teine oli Kärdla II ja kolmas Käina, kes otsustavas kohtumises alistas Emmaste.
Kokku jooksis kolmapäeva jooksul Emmaste jalgpalli­staadionitel üle saja koolinoore.
Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411