Teisipäev, september 20, 2016
 

Lendudel napib reisijaid

Helja Kaptein
Pärast paarikuist lennu­liikluse peatamist on uus vedaja suutnud suvel reisijaid tõrgeteta mandrile ja saarele vedada, kuid neid, kes lennata soovivad, on veel vähevõitu.
Paarkümmend aastat tagasi seisti järjekorras, et saada kohta lennukile. Nüüd on pileteid ka viimasel minutil lennureisi kasuks otsustades lahedalt saada.
Tallinn–Kärdla lennuliinil teenindas Transaviabaltika tänavu juulis ja augustis kokku 2139 reisijat. “See on kindlasti lähiaastate reisijate arvu osas parim tulemus,” nentis Hiiu maavalitsuse maasekretär Piret Sedrik. Ka reiside arv oli just nendel kuudel korrapäraste lisareiside tõttu reedeti ja pühapäeviti suurem kui tavaliselt – kahe kuu jooksul 123 reisi. Tavapäraselt on rahakoti suurusest tulenevalt reiside arv neil kahel kuul 104–106 reisi.
Kui aga võtta arvesse reiside täituvusprotsenti, siis see oli eelnevate aastate juulis-augustis parem. “See on ka mõistetav, sest pärast pausi lennuühenduses kulub aega, enne kui reisijail taas lennuharjumus tekib,” ütles Sedrik.
Tänavu augustis oli kuuel korral lennukis välja müüdud kõik istekohad. Kuna täituvust arvestatakse mõlema suuna pealt kokku, peab olema kõik kohad välja müüdud nii Tallinnast Kärdlasse lennates kui ka siit tagasi startides. “Sellist olukorda ei ole olnud juba aastaid,” nentis Sedrik.
Lisareisid lõppesid augustis, septembris, oktoobris ja novembris on igal kuul tellitud 52, detsembris 53 reisi. Reise teeb 19kohaline lennuk.
Aeg on raha väärt
Ettevõtja Mall Freimann rääkis, kui mugav on hommikul Tallinnasse lennata, et seal mõne inimesega kokku saada ja õhtul tagasi koju jõuda. “Lennul oli kõik väga okei,” lisas ta.
Ka pileti hinda peab ta mõistlikuks või suisa odavaks. “Autoga Tallinna sõites ei tule eriti soodsam, aga aeg loeb,” ütles Freimann. “Minu jaoks on põhiline meeldiv faktor vähene ajakulu.”
Arno Kuusk rääkis, et praeguse operaatori ajal on ta lennanud mõned korrad. “Nende lendude põhjal on raske mingeid üldistusi teha, aga üldmulje vedajast on positiivne – lennud üldjuhul toimuvad ja ärajäämisel on pigem põhjuseks ilm kui tehnilised probleemid,” ütles ta.
Kuusk lisas, et kui tal on vaja kindlasti Tallinnas olla, eelistab ta autot, sest ennustamatute mõjude, näiteks hommikuse udu korral laev ikka sõidab. “Kui aga mandrile jõudmise aeg ei ole määrav, eelistan kindlasti lennukit, sest ajaline võit kaalub üles kõik muud tegurid,” ütles Kuusk.
Alates 1. septembrist saavad õpilased ja üliõpilased Transaviabaltika teenindatavatel saarte lennuliinidel lennata soodushindadega.
Tallinn–Kärdla liinil algasid lennud uuesti pärast tänavu üle kahe kuu kestnud pausi 20. juunil.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411