Teisipäev, september 6, 2016
 

Koolitus julgustab ettevõtlusega alustama

Septembri teises pooles Tuurus algavale ettevõtja baaskoolitusele on veel vabu kohti.
Tegu on alustava ettevõtja baaskoolitusega, mida tellib igal aastal ettevõtluse arendamise sihtasutus ja vahendab maakondlik arenduskeskus. Sel aastal algavad koolitused 21. septembrist ja neile saab registreerida selle nädala lõpuni.
Tuuru poolt aitab Hiiumaal koolitust läbi viia ettevõtluskonsultant Alari Remmelg.
“Hiiumaale on uusi ettevõtjaid vaja,” kinnitas Remm­elg. “Sellest sõltub meie kodusaare tulevik. Kui tahame, et Hiiumaal elu välja ei sureks ja elujõulisus püsikus, tuleb ettevõtlust arendada.”
Koolitusel aidatakse huvilistel muuta oma äriidee konkurentsivõimelisemaks ja jagatakse baasteadmisi edukaks startimiseks ettevõtluses.
Remmelg lisas, et koolitusele oodatakse kõiki alustavaid, juba alustanud ja ka alustamisele mõtlevaid ettevõtjaid. “Igaühel neist on kasu praktilistest näidetest ja harjutustest, mis on koolituse kavas,” lubas Remmelg.
Koolituse jooksul saab juba alustanud ettevõtja lisateadmisi ja näpunäiteid, kuidas arendada ärimudelit ja strateegiat, toote või teenuse disaini. Juttu tuleb palju ka turundamisest, finantsjuhtimisest ja meeskonnatööst.
Remmelgu sõnul saab koolitusest palju praktilist abi ka see, kes veel täpselt ei tea, millist ettevõtet alustada, kuna koolitajal on kavas aidata osalejatel oma äriideid fokuseerida ja korrastada plaane, mis võivad tekkida ettevõtet luues.
“Sel koolitusel saad sa oma äriplaani läbi proovida ja näha kui vettpidav see on,” selgitas Remmelg. “Koolitajad on oma ala professionaalid, kes pakuvad vajalikke juhiseid ja tuge vastavalt iga ettevõtja vajadustele.”
Baaskoolitus koosneb seitsmest koolituspäevast, mis toimuvad septembrist novembrini, kahepäevaste tsüklitena. Koolitusi viib läbi üks Eesti juhtiv koolitus­firma PDA Consulting ja koolituste kava leiab Tuuru kodulehelt.
Seitsmepäevane koolitussari on osalejale tasuta, 40 eurot tuleb tasuda kohvipauside eest.

HENRI REEDER
SA Tuuru noorte ette­võtlikkusõppe koordinaator

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411