Teisipäev, september 20, 2016
 

Hiiumaa haigla ühines streigiga

Neljapäeval teatasid tervishoiutöötajad, et täna, 20. septembril kella 9–10ni toimub üleriigiline hoiatusstreik. Hiiumaalt osalevad hoiatusstreigis SA Hiiumaa Haigla töötajad. “Tahame, et meie patsientidel oleks parem, sellepärast ühinesime streigiga,” ütles Hiiumaa arstide esindaja Lia Prigoda, kes ühtlasi on Hiiumaa arstide liidu juht.
Hoiatusstreigi ajaks peatatakse plaanilised ambula­toorsed vastuvõtud, uuringud ja protseduurid ning plaaniline töö statsionaaris. Samuti katkestatakse töö mitmetes perearstikeskustes. Töötavad kiirabi, erakorralise meditsiini osakonnad ja patsientidele osutatakse vältimatut arstiabi. Töö­seisaku ajal toimuvad raviasutustes kõnekoosolekud.
Streigi korraldavad Eesti arstide liit, Eesti tervishoiutöötajate kutseliit ja Eesti õdede liit. “Meie eesmärk on öelda kõigile Eesti inimestele, eelkõige aga poliitikutele: tervishoiu rahastamist peab suurendama, et patsiendid saaksid vajalikku ravi,” ütles Eesti arstide liidu juht Katrin Rehemaa.
Streigiteates on kirjas, et 1. juuli seisuga ootas haige­kassa rahapuuduse tõttu ravijärjekordades üle 180 000 patsiendi.
“Haiglates ei ole haigeid ukse taha jäetud, vaid ravitud rohkem, kui haigekassa lepingutes ette nähtud. Nüüd kavatsetakse haiglaid selle eest karistada ravihindade kärpimisega, kuigi raha lisakulu katmiseks on haige­kassa jaotamata kasumi näol olemas. Patsientide huvides selline samm kindlasti ei ole, tervise- ja tööminister
Jevgeni Ossinovski tunnistab, et see mõjutab tervishoiuteenuste kvaliteeti,” seisab pressiteates.
“Riigieelarve tasakaalu nimel tuuakse ohvriks ravi kvaliteet,” nentis kirurg Andres Kork. Ta selgitas, et hinnakärbe sunnib kasutama kõige odavamaid ravimeid ja loobuma moodsaimatest operatsioonimeetoditest, sest nendeks vajalikke vahendeid haiglad enam osta ei jõua. Viimati kehtis negatiivne hinnakoefitsient eriarstiabis sügava majanduskriisi ajal.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411