Teisipäev, september 27, 2016
 

Hiiumaa ettevõtjad soovivad üht omavalitsust

Eelmisel neljapäeval valis Hiiumaa ettevõtjate liidu (HEL) üldkoosolek kolmeks aastaks uue juhatuse ja kohtus omavalitsusjuhtidega, kellele anti teada ettevõtjate seisukoht haldusreformi küsimuses.
Juhatuse liikmekandidaatideks esitati seitse kohalike ettevõtete esindajat. Valituks osutusid Tanel Malk (Faasion OÜ), Agur Nurs (M ja P Nurst AS), Elmo Harjak (Swedbank), Eha Brikker (Plastiktoos OÜ) ja Kaja Antons (Hiiumaa Tarbijate Ühistu). See, kas HELi juhatuse esimehena jätkab Tanel Malk või keegi muu, selgub oktoobris.
Järgnes kohtumine Hiiumaa omavalitsusjuhtidega. Arutleti nii Hiiumaa elanikke kui ettevõtjaid puudutava haldusreformi üle. Koosolekul osalenud liidu liikmete sõnum omavalitsustele oli ühene – ettevõtjad pooldavad vabatahtlikku ühinemist ühe ülesaarelise omavalitsuse moodustamiseks.
Nagu alati, räägiti kokkusaamisel ka parvlaeva­ühendusest. “Ettevõtjate huvi ja soov on, et  ühendus oleks võimalikult hea. Paraku on viimase aasta jooksul olnud asjad pingelised ja operaatorivahetus, mis kohe ees seisab, tekitab täiendavat pinget,” ütles pikka aega HELi juhtinud Tanel Malk Hiiu Lehele.
Malk märkis, et praeguse operaatoriga toimisid hästi sissetöötatud suhtluskanalid ja mudelid praktiliste probleemide lahendamiseks. Uue operaatoriga tuleb need alles luua ja tööle saada.
Positiivseks nimetas ta seda, et koostöö maavalitsusega, kes riiki kui teenuse tellijat esindab, on viimasel ajal olnud parem. “Probleemidele püütakse leida lahendust, alati aga ei ole võimalik leida kõiki rahuldavat lahendust,” nentis Malk.
Ettevõtjate sõnum nii uuele vedajale OÜ TS Laevad kui ministeeriumile on, et praamiühendusest sõltuvad Hiiumaa töökohad ning aastaringselt liiguvad liinil laevaga hiidlased ja Hiiumaa ettevõtjate kaubad. “Kui räägiksime ainult turistide vedamisest suvekuudel, siis vajaksime hoopis teist tüüpi ühendust,” rääkis Tanel Malk.
HEL on Hiiumaal tegutsevate ettevõtjate vabatahtlik ühendus, mille eesmärk arendada ja elavdada kohalikku majandust ning seista saarel tegutsevate ettevõtjate huvide eest. Liitu kuulub 24 eri suuruse ja tegevusvaldkonnaga ettevõtet üle kogu Hiiumaa. Liidu liikmed annavad tööd ligi 500 inimesele.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411