Reede, september 2, 2016
 

Hiiu jalgpall edeneb läbi Läänemaa

Äsja ametisse asunud Eesti jalgpalliliidu Lääne- ja Hiiumaa noortetöö koordi­naator Theimo Tülp (45) lubab värvata Lääne­maa U17 Eliitliigasse ka Hiiumaa parimad pallurid.
Varasemalt oli Läänemaal samas ametis Igor Prins. “Minu esimene ülesanne on Igori poolt alustatuga jätkata ehk juhendada Läänemaa U17 Eliitliiga võistkonda. Siia lisandub Hiiumaa, mille parimad noored soovime samuti kaasata,” avaldas Tülp.
Isa poolt hiidlane ja suve­hiidlane Tülp rääkis, et kui jalgpalliliit talle selle pakkumise tegi, oli otsust kerge teha: “Olen viimasel ajal uudishimuga jälginud, kuidas jalgpall saarel edeneb. Nüüd avanes võimalus osahiidlasena anda oma panus Hiiumaa heaks.”
Tema esimesed kaks töönädalat on kulunud enese kurssi viimiseks Läänemaa jalgpalli hetkeseisuga. Koos jalgpalli­liiduga kavandatakse peatset tulekut Hiiu saarele, et koostöös kohalike eestvedajatega vaagida noortejalgpalli plusse ja miinuseid.
Jalgpalliliit on võtnud eesmärgiks, et U17 Eliitliiga on laste ja noorte jalgpalli tippvanuseklass. “Läänemaal ja Hiiumaal eraldi on raske kasvada tugevaks tiimiks aga eesmärk on, et ka see piirkond jõuaks sel tasemel üleeestilisele jalgpalli­kaardile,” sõnas Tülp.
Ta möönis, et enne kui ta pole siinse jalgpalliga lähemalt tutvunud, on tal keeruline öelda, mis aastal seda starti on mõttekas anda. Kindel on aga see, et kahe maakonna tublimad ja osavamad saavad ühe katuse alla.
Jalgpalliliidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul on U17 Eliitliiga reformi eesmärk tõsta jalgpalli mõttes vähem arenenud piirkondade kompetentsi, hoida noori ala juures ja pakkuda neile paremaid väljundeid. “Samuti eeldame, et tähelepanu U17 Eliitliigale peaks vähendama sportlikke pingeid ja survet tulemustele nooremates vanuseklassides,” selgitas Pohlak.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411