Reede, august 12, 2016
 

Võrkpallimäng vallutab jalgpallistaadioni

Kadi Kiiver
Suure osa ajast jalgpalli päralt olev Kärdla staadion kehastub homseks võrkpallimekaks, kuhu võtavad suuna enam kui 300 selle ala harrastajat, et maha pidada 100 kohtumist.
Hiiu Lehe ja Hiiumaa võrkpalliklubi 59. Hiiumaa võrkpalliturniirist osavõtu on kinnitanud 41 võistkonda. Tulijaid on kõige enam Harjumaalt, aga ka Põlva-, Valga-, Rapla-, Lääne-Viru-, Viljandi-, Saare-, Pärnumaalt. Hiiumaa võistkondi on võistlustules neli.
Mängima asutakse unikaalse klaasist käsitöökarika nimel, mille saajad selguvad nii nais- kui ka meeskondade arvestuses. Viimasel kolmel aastal on naiskondade karika võitnud naiskond Sparta Harjumaalt ja tuleb seda püüdma ka tänavu. Ka mullune meeskondade karika võitja Märjamaa SK Raplamaalt on taas karikat nõudmas.
Kümmekond võistkonda on sellised, kes alles tänavu leidnud tee 59. korda toimuvale turniirile või tulevad mängima pärast pikka pausi. Üle paljude aastate tuleb turniirile võistlema näiteks Saaremaa naiskond. Meeskondi on lõunanaabrite juurest saabumas kaks.
Kaugeimad tulijad on tänavu Valga- ja Põlvamaalt. Ajalugu teeb kahtlemata meeskond VK Tõusev Pärnumaalt, kes veidi erinevate nimede all siinsel turniiril mänginud juba 20 aastat. Mullu saavutati tulises pronksiheitlus 2:1 võit Kaarma meeskonna üle.
Võistkonnad saabuvad Kärdla staadionile võistluspäeva hommikul kella 9–9.45ni, avarivistusele kogunetakse kell 10. Sportlasi tuleb tervitama Hiiu vallavanem Reili Rand ja avakõne peab turniiri järjepidevuse hoidja, kohaliku maakonnalehe Hiiu Leht peatoimetaja Harda Roosna.
Turniiri lipu heiskamise au on mullustel parimatel mängijatel Regina Rähmonenil naiskonnast Sparta ja Priit Puustel meeskonnast Märjamaa SK.
Esimene mänguvoor algab staadioni pallimurule üles seatud 12 võrkpalliväljakul kell 10.30. Meeskondade kohtumised on staadionimajapoolsetel väljakutel numbritega 1–6 ja naiskondade mängud Eha tänava poolsetel väljakutel 7–12.
Mängivad kuueliikmelised nais- ja meeskonnad saalivõrkpalli reeglite järgi – parem kolmest geimist (piiriks 19:18, 19:18, 12:11). Esmalt on mängud alagruppides (kell 10.30, 11.15, 12), seejärel on play-offid (kell 13.30, 14.15, 15, 15.45).
Mängude põnevate momentide juurde juhatab pealtvaatajaid legendaarne spordikommentaator Erik Lillo. Teine põhjus, miks pealtvaatajaile võiksid huvipakkuvad olla juba alagrupimängud, seisneb selles, et võidukarikale saavad võimaluse võidelda vaid need võistkonnad, kes võidavad kõik mängud alates alagrupi esimesest mängust.
Kahel viimasel aastal on Hiiumaa turniiril esikolmiku võistkondadega võrdväärse auhinna saanud teise play-offi võiduvõistkond. Tänavu ootab selle grupi võitjat nais- ja meeskonda ka turniiri väike karikas. Mullu olid selles grupis parimad naiskond Sõbrad ja meeskond Valio.
30 korraldaja töö
Võistluse läbiviimisse on kaasatud umbes 30liikmeline korraldustiim. Turniiri korraldustoimkonda juhivad Hiiu Lehe toimetaja Kadi Kiiver ja MTÜ Hiiumaa Võrkpalliklubi
juhatuse liige Siiri Sülla. Võistluse peakohtunik on Mati Kiiver ning sekretariaadis teevad kirjatööd Kati Vaht ja Kristi Vaht. Mänge vilistavad 12 kohalikku kohtunikku ja tulemusi märgivad lauasekretärid.
Hiiumaa võrkpalliturniiri suurtoetajad on AS Selver ja Hasartmängumaksu nõukogu, toetajad on Eesti kultuurkapital, OÜ Hiiu Teed, OÜ Saaremaa Raadio ja Hiiumaa spordiliit ning auhinnad panevad välja OÜ Hiiumaa Pruulikoda, OÜ HTÜ Tootmine, OÜ Hiiu Vill, OÜ Faasion, Asgard Grill, Kadaka Villa ja OÜ Graveer.
Hiiumaa võrkpalliturniir on Eesti vanim harrastusvõrkpalli võistlus, mis toimus esmakordselt aastal 1958. Järgmine, 60. Hiiumaa võrkpalliturniir toimub 12. augustil 2017.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411