Teisipäev, august 9, 2016
 

Tantsiv MTÜ näitab teed liikumisele

Harda Roosna
Mittetulundusühing (MTÜ) Tantsumajakas tegutseb kuuendat aastat ja on selle ajaga teinud ligi 40 avalikku ülesastumist.
Oleme korraldanud ja aidanud läbi viia suure hulga kodusaare elanikele ja meie külalistele mõeldud avalikke sündmusi. Igal aastal oleme osalenud Hiiumaa lastefestivali tegemistes, traditsiooniks on saanud Tiina Tantsustuudio kontserdid. Meie väärikas eas tantsijad on nende aastate jooksul kahel korral toonud saarele rahvusvahelise tantsufestivali. On käidud Hiiumaad esindamas üle mere erinevatel võistlustel ja festivalidel, sh vabariiklikel tantsu- ja võimlemis-
pidudel.
MTÜ Tantsumajakas on loodud ennekõike Kärdla tantsurahva tegemiste toetuseks, kaasatakse aga ka saare teisi kollektiive. Eesmärgiks on seatud tervislike eluviiside harrastamine igas eas läbi liikumise ja ühingu ettevõtmiste, aga ka kohalike kultuuritraditsioonide väärtustamine.
Sel kuul oli Tantsumajaka esindus väljas Paladel Lõpe külas toimunud huumorifestivalil, kus sõeluti Hiiumaale omaseid väärtusi. Järgmisena on tantsijatega võimalik kohtuda
Kõrgessaare sadamas Lestafestil.
Iga esinemise ehitab MTÜ Tantsumajakas üles kindlale süžeele, mis arvestab esinemiskohta ja publikut. Olemas on ka mitmed kavad, mis sisse harjutatud ja kohe esinemisküpsed. Meie tantsu täiendab jutustus kodukultuuriloost.
MTÜ Tantsumajakas tuleb hea meelega erinevatele sündmustele meelelahutust pakkuma, tantsumänge õpetama, koos liikuma – kutsuge ainult.
Lisaks omapanusele on MTÜ Tantsumajakas tegevuseks saanud tuge Hiiu vallalt, Eesti kultuurkapitalilt, KÜSK kohalikult omaalgatuse programmilt ja LEADER programmilt.
Ille Savioja
MTÜ Tantsumajakas juhatuse liige

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411