Reede, august 12, 2016
 

Supertort valmis imelise meeskonnatööna

HTÜ kogu
HTÜ kogu
Hiiumaa kohvikutepäevaks valmis kümnemeetrine ja sajakilone rekordtort, mille valmistasid Hiiu Pagari töötajad Evelin Kuli, Ene Kiin, Katrin Koit ja Moonika Kurba.
Tordi valmistamiseks kulus kuus tundi tööd ning 330 muna, 16 kg suhkrut, 7 kg jahu, 24 kg kohupiima, 24 kg vahukoort, 21 kg erinevaid marju, sh 13 kg mustikaid,
4 kg vaarikaid ja 4 kg kirsse ning veel muud head-paremat.
Üks Hiiumaa kohvikutepäeva korraldajaid Ly Kaups rääkis, et tort lõigati tuhandeks tükiks ja ka taldrikuid oli täpselt 1000. “Kui suur tordisöömine lõppes ja me lauda kokku panime, oli tordist järel vaid neli-viis tükki,” ütles Kaups.
Suur väljakutse
Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons rääkis, et nii suur tort oli Hiiu Pagarile väga suur väljakutse, mis õnnestus tänu väga tublidele meistritele. “Tihtipeale juhtub, et me unustame ära lihtsad inimesed, kes on nende imetlust väärivate toimetamiste taga,” nentis Antons. Ta lausus, et on väga uhke, et tort tuli imeilus ja väga maitsev!
Tootmisjuht Moonika Kurba meenutas, et otsesele torditeole eelnes pikk planeerimisprotsess. Soovi nii suurejoonelise tordi valmistamiseks andsid neile kohvikutepäeva korraldajad juba kevadel. Kuna kohvikutepäev tähistab kümnendat aastat, siis oli uhke panna  seda sümboliseerima kümnemeetrine tort.
“See tundus lahe väljakutse, aga samas tekkis hirm, et seda tuleb ju nii palju!” rääkis Kurba. Kondiiter Katrin Koit lisas, et sellist kogust tavalise tööpäeva käigus teha poleks saanud, sest tööpindu poleks jagunud. Sestap võeti torditegu ette samal päeval, mil see sööjate ette läks, ehk Hiiumaa rekordtort valmis laupäeval, 6. augustil.
Tort koosnes kaheksast osast, mis peopaigas Vabrikuväljakul omavahel ühendati ja viimistleti. Sünnipäevapidu algas kell 20.30 ja selleks ajaks sai tort kenasti valmis.
Biskviitide vahel oli täidis kohupiimast, vahukoorest, kondenspiimast, rohkete Hiiumaa mustikate ja maitsenüansiks vaarikatega.
Suurepärane koostöö
“Olime seda torti poolekilosena proovinud ja maitseid läbi mänginud, aga pool kilo ja sada kilo ei ole võrreldavad. Oli suur kahtlus, et korrutustehe ei pruugi anda seda maitset, mida me ootasime,” rääkis Kurba. Arvestus pidas siiski paika ja peopäeval saadi vaid positiivset tagasisidet.
Torti ilmestasid kõigi kümne kohvikuaasta plakatid suhkrupiltidena. Igapäevaselt selliseid pildiprindiga torte Hiiu Pagaris ei tehta, küll aga erisündmuste, näiteks kooli alguse puhuks ja eritellimustele. Selleks on vaja vaid meelepärast pildifaili ja hinda selline kujundus tordile ei lisa.
Katrin Koit rääkis, et valmistamist vajava tordi kogus teda ei hirmutanud. “Mulle meeldivadki väljakutsed, mis aitavad lõhkuda igapäevast rutiini – see on nii teistsugune, pead nuputama ja nikerdama,” rääkis Koit. Tavatööpäeval valmib kondiitrite käe all umbes 25–30 kg torti.
“Selle töö juures ei olnud kordagi sellist tunnet, et miks meie peame siin olema, kui teised saavad kohvikutes aega veeta,” ütles Kurba. Ta rääkis, et kuue tunni jooksul, mis tordi valmistamisele kulus, jäädi küll korra ajagraafikust poole tunniga maha, ent järgmise tööetapiga võideti aeg tasa.
Nii Kurba kui Koit hindasid selle tordi valmistamise kõige väärtuslikumaks osaks mõnusat tiimitööd, kus lisaks neile olid abiks pika staažiga kondiiter ja praegune vahetuse vanem Ene Kiin ning mõne aasta eest Hiiu Pagariga liitunud kondiiter Evelin Kuli. Koit ise peab Hiiu Pagaris kondiitriametit 2002. aastast ja Kiin tuli ühistusse tööle juba 27 aastat tagasi. Moonika Kurba on tootmisjuhi ametis 2014. aastast.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411