Teisipäev, august 2, 2016
 

Ristna tuletorni baar tähistab kümmet tegevusaastat peoga

Helja Kaptein
Tulipunase Ristna tuletorni jalamil seisab väike valge kivihoone, kus kümme aastat on külalisi teenindanud väike baar nimega Baron.
Nime, muuseas sai see baari perenaise Oksana Serdjuki pere lemmiku, 17aastaseks elanud hundikoera Baron järgi.
Väikeses söögikohas saab soodsalt kõhu täis süüa, tellida kaasa piknikukorvi, osta suveniire ja  pileti saare tuletornidesse.
Laupäeval, 6. augustil tähistatakse söögikoha kümnendat tegevusaastat ja oodatud on kõik, kes peost osa saada soovivad. Sünnipäevalised saavad instruktori juhendamisel terve päeva köiega laskuda ligi 30meetri kõrgusest Ristna tuletornist. Esinevad Hiiumaa kõhutantsijate rühma Sukar tantsijad, lastele korraldatakse mänge, toimub viktoriin ja õhtul näidatakse kino.
Hubane olemine
Tsaariaegsesse paksude kivi-seintega laoruumi ehitatud baarike on omamoodi vaatamisväärsus. Pole küll midagi toretsevat, aga nii baaris sees kui terassil on mõnus istuda, nautida vaikust või loodusehääli ning tunda metsa ja mere lõhna.
“Mul oli soov, et siia tulnud külastajad tunneksid end nagu kodus: nii sisustus kui toidud oleksid kodused, lihtsad, maalähedased ja maitsvad,” ütleb baarpidaja Oksana Serdjuk, kes külastajaile jääb meelde oma lahkusega.
Tuli ja jäi
Perenaine rääkis, et Hiiumaa suurimateks väärtusteks nimetavad just välisturistid puutumatut loodust, mida Euroopas leidub vaid vähestes kohtades.
Ristna ja Hiiumaa loodust armastab ka pealinnas sündinud Oksana, kes tuletorni kõrval asuvasse tsaariaegsesse majakatööliste majja kolis peale abiellumist. Siin sündisid ja kasvasid nende tütar ja poeg, siis töötas ta veerandsada aastat Ristna majakavahina.
Kui tuletorn turistidele vaatamiseks avati ja pileteid müüma hakati, mõtles ta tükk aega, kuidas neid külastajatele müüa, kas õues seistes ja näpuvahelt? Siis tekkiski tal mõte otse tuletorni kõrval asuv kola täis laoruum kasutusele võtta ja teha sinna väike söögikoht, kus saaks ka pileteid müüa.
“Kohe selle mõtte rakendamine ei õnnestunud, aga idee jäi õhku rippuma,” meenutas Oksana Serdjuk. Kümme aastat tagasi võtsid nad asja käsile, tegid koos oma pere ja sõpradega põhjaliku remondi ja baar Baron avas uksed.
“Mulle meeldib Ristnas olla, see töö väga meeldib, meeldib külastajatega suhelda – kogu mu elu ja ilusad mälestused – kõik on siin,” ütles Oksana. “Siin on väga hea elada: mina naudin aastaringselt neid hüvesid, mida suvitajad kiidavad.”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411