Teisipäev, august 23, 2016
 

Raudsepp kaitses tiitlit

Hergo Tasuja
Eesti iseseisvumise taastamise 25. aastapäeva eelõhtul selgitati Sõrul välja Hiiumaa rammumees 2016. Tiitlit kaitses Andres Raudsepp, kes oli – nii nagu ka mullu – parim kõigil viiel alal.
Raudsepp rebis kahte 32kilost sangpommi minuti jooksul 21 korda, hoidis 21 kg kaaluvat ankrut peaaegu minuti jooksul sirgetel kätel ning surus 110 kg kangi rinnalt 20 korda. Nelja kivi, kaaluga 65 kg kuni 115 kg, vedamiseks 7 meetri kaugusele 200-liitriste tünnide otsa kulus tal 43 sekundit. Vaid sekund kauem kulus tal 2200 kg kaaluva auto vedamiseks 40 meetri kaugusele ja seda tõusul.
Võistluse formaat nägi ette kohapunkte vastavalt üksikalal saadud kohale ja võitis vähim punkte kogunud võistleja. Teist kohta jäid 12 kohapunktiga jagama Vaiko Kivi ja Siim Salin, ent kuna Kivi surus rinnalt 17 ja Salin 13 korda, kuulus teine koht Kivile.
Eelmisel aastal taastati soiku jäänud rammumehe võistlus, tänavu püüti algatada sama võistlus naistele. Osales küll vaid üks võistleja, 19aastane Ave Tüür, kes samas näitas korralikke tulemusi ja teenis korduvalt kiidusõnu võistluse peakohtunikult Tiit Madalveelt. Huvitava faktina võib välja tuua, et kui Tüür vedas 1800 kg kaaluvat autot, kaalus see täpselt 30(!) korda rohkem kui ta ise. Ta ei jõudnud autoga küll finišijooneni, kuid pole naljaasi oma kehakaaluga võrreldes nii palju kordi suuremat raskust isegi liikuma saada.
On teada, et Hiiumaal leidub jõualadega tegelevaid naisi ja kuna Tüür kinnitas osalemist ka tuleval aastal, jätkatakse naiste jõuvõistlusega edaspidigi. Suurem mõttekoht on meeste võistlus. Raudsepp pakkus, et kui Hiiumaal tugevaid mehi napib või napib neil julgust välja tulla, võiks järgmisel aastal korraldada Hiiumaa-Saaremaa vahelise rammumeeste võistluse ehk lõunanaabrid konkurentsi pakkuma kutsuda. Võistluse peakorraldaja Anne-Ly Torstensson arvas, et traditsiooniga tuleb jätkata ja Raudsepa mõte väärib kaalumist.
Lisaks rahalistele auhindadele teenis meeste parim rändauhinnaks vankriratta, kuhu 2015. aasta võitja nimi juba graveeritud. Naiste rändauhinnaks saab mitmekilone pann, kuhu samuti võitjate nimed ritta saavad.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411