Reede, august 5, 2016
 

Orienteerujad olid edukad sprindis

30. juuli õhtul toimus 3 km kaugusel Koprakarika keskusest Himmaste sprint, kus osales seitse Hiiumaa spordikooli orienteerumise eriala õpilast.
Kuni 16aastaste noormeeste vanuseklassis (M16) tuli läbida 2100 m ja 12 kontrollpunkti (KP). Kustu Künnapas tegi seda väga edukalt ning saavutas teise koha.
Kuni 12aastaste tütarlaste vanuseklassis läbiti 1800 m ja 10 KP – esikoha võitis Herta Kesküla, Maria Eller oli teine.
Kuni 14aastaste tütarlaste klassis läbiti samuti 1800 m ja 10 KP. Esikolmikusse jõudsid kõik kolm osalenud hiidlast: Siiri Talts esikoht, Eliise Kesküla teine ja Helena Maripuu kolmas koht.
Kuni 16aastaste tütarlaste vanuseklassis võistles Triin Helimets, kel tuli läbida 1840 m ja 12 KP. Tulemuseks jäi neljas koht, kuna tütarlaps astus võistlusrajal naelale ja tuli finišisse longates. “Ilma vigastuseta oleks tõenäoliselt olnud medalikoht,” kommenteeris treener Anu Saue, lisades: “Noored said kiirel sprindirajal hakkama ilma oluliste vigadeta, mis tagas ka head tulemused.”
Täiskasvanutest oli M35 vanuseklassis võistlustules Hiiumaa orienteerujate klubi liige Ott Rakkaselg (3150 m, 1 7KP), kes lõpetas teisena.
“Orienteerumissprint on valdavalt linnatänavatel, haljasaladel ja majade vahel toimuv sprint, kus kaardi mõõtkava on tavaorienteerumisest erinev – suurem,” selgitas treener Anu Saue. “Võistlus eeldab sportlaselt väga kiiret reageerimist ja kiiret teevalikut. Ka on tingmärgid kaardil veidi erinevad ja tuleb jälgida, et ei läbitaks kaardil märgitud “keelualasid”.”
Kristi Linkov
Hiiumaa spordikool

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411