Teisipäev, august 23, 2016
 

Muusika tulekahjus hävinud kodu heaks

erakogu
erakogu
Neljapäeval, 25. augusti õhtul toimub Salme kultuurikeskuses kontsert “Üks paigake siin ilmas on”, mille tulu läheb ühe esineja, Katrin Lehismetsa Hiiumaa lapsepõlvekodu taastamise heaks.
Maailmalavadel tuntud bariton Lauri Vasar ning multitalent, laulja ja pianist Katrin Lehismets esitavad muusikaliklassika meloodiaid ja tuntud ooperiaariaid. Lisaks eelnimetatutele on laval Lauri Vasara õde, muusikalitäht Ele Millistfer ja ema, Eesti operetiteatri hing Ülla Millistfer.
Kontserdil esitatakse nii välismaiste kui ka Eesti heliloojate loomingut. Muuhulgas kõlavad aariad Wolfgang Amadeus Mozarti ooperist “Le nozze di Figaro” ja Georges Bizet’i ooperist “Carmen”.
“Tahtsime luua terviku, mis annaks edasi meie olemust, kuid samas tekitaks kuulajates äratundmisrõõmu,”
sõnas üks kontserdil üles astuvatest esinejatest Katrin Lehismets.
Üle 20 aasta Austrias ja Saksamaal elanud Lehismetsa ja Vasara tihe töögraafik võimaldab neil kodumaal viibida harva. Lehismets tuleb Salzburgist Eestisse vaid kontserdinädalaks, kuna tema suvi on töörohke. Vasara möödunud hooaeg oli seotud ooperimaailma eliiti kuuluvate Berliini riigiooperi ja Pariisi ajaloolise Opera Garnier´ga.
Kontserdi ellukutsujaks on Katrin Lehismets, kelle lapsepõlve- ja praegune emakodu Hiiumaal Salinõmme külas hävis juunis toimunud tulekahjus. Tuleroaks läks sajandivanuse ajalooga ja oma kätega ehitatud eluhoone Tuuliku talukohas, mis oli oluliseks elu- või kohtumispaigaks muuhulgas ka kõigile kontserdil osalejatele. “Igal esinejal on talukohaga oma mälestused, mida jagame kontserdi käigus ka kuulajatega,” lausus Katrin Lehismets.
Neljapäeval, 25. augustil kel 19 algava kontserdi tulu läheb Tuuliku talu taastusfondi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411