Teisipäev, august 23, 2016
 

Mõõduvõtt nukumajade ehitamises

EWH FB
Tänavune puitmajasõprade suvekonverents toimub Sõru sadamas. Muuhulgas võisteldakse väikeste puitmajade valmistamises, mis pärast võistluse lõppu kingitakse Hiiumaa lasterikaste perede liidule.
Eesti puitmajaklastri projektijuhi Lauri Kivili sõnul tegutseb Eesti puitmajasektoris enam kui 140 ettevõtet, millest enamuse tootmised asuvad maapiirkondades. Seetõttu püütakse ühistegevusi korraldada väljaspool pealinna ning nii toimubki viies puitmajasõprade suvekonverents 26.–27. augustil Sõru sadamas.
Innustus kohalikele ettevõtjatele
Hiiumaal on mitmeid ehitusettevõtteid, kes valmistavad puitmaju kliendile otse ehitusplatsil, ent ettevõtteid, kes toodaks puitmaju kuivades ja kontrollitud tehasetingimustes, saarel pole.
“Kuna konverents on avatud ning kõik osalejad on oodatud kuulama, siis ehk annab see kohalikele ettevõtjatele taustainfot, kontakte ja ideid saarel puitmajatootmise arendamiseks,” ütles Kivil.
Konverentsil räägib ASi Mainor nõukogu liige Toomas Saal oma praktilisest kogemusest, kuidas Hiiumaal varustada hoonet väiketuulikust ja päikesepaneelidest saadava energiaga.
Naabersaare kodanikuaktivist Heiki Hanso jagab nippe, kuidas panna kogukonda ja inimgruppe toetama ideid ja ettevõtmisi.
Kivil usub, et väga huvitav saab olema ka majandussaate “Kapital” kaasautori Mart Kuuse ettekanne, milles tuleb juttu seatud eesmärkide realiseerimisest ettevõtja pilgu läbi.
Esimesele konverentsipäevale paneb punkti Ska Faktori esinemine, mis on puitmajasektori partnerite ja Eesti puitmajaliidu sõbralik žest hiidlastele. “Pidu on tasuta, loodame meeleolukat suvelõpuüritust ja Sõru paadikuuri on oodatud kõik,” kutsus Kivil kohalikke peol osalema.
Valmivad männipuidust mängumajad
Laupäeva hommikul toimub põnev võistlus, kus osalejatel tuleb kahe tunniga kokku monteerida väikemõõtmeline elementmaja. Tegu on n-ö peaprooviga järgmisel aastal juba seitsmendat korda  Räpinas toimuvale võistlusele, kus osalevad Eesti parimad käsitööpalkmajade tootjad.
Iga võistkond saab konkreetse koguse õigesse mõõtu lõigatud puidust elemente ja maja joonised. Tagamaks võistlejatele võrdse võimaluse võita, antakse osalejatele samasugused tööriistad, kruvid ja vineer. Päris puitmajade tootmisele sarnaselt kasutatakse ka võistlusülesandes männipuitu.
“Võistluse teeb sel aastal erakordseks see, et kui järgmisel aastal ootame Räpinasse osalema spetsialiste, kelle igapäevatöö on puitmajatehastes puitmajade tootmine, siis sel laupäeval osalevad segavõistkonnad – lisaks spetsialistidele on võistkondades nii ettevõtete omanikke, tegevjuhte, insener-projekteerijaid kui ka müügiosakonna inimesi,” on projekti-
juht põnevil.
Kingitus lasterikastele
Pärast võistluse lõppu kingitakse valminud majad Hiiumaa lasterikaste perede liidule. “Soovisime võistluse raames valmistada midagi, mis on praktiline või valmistaks kellelegi muul moel rõõmu,” kommenteeris Kivil. “Usun, et ligi meetrise läbimõõduga laste nukumaja on üsna erakordne toode, mis valmistab lasterikastele peredele rõõmu nii oma funktsionaalsuse, disaini kui loodusliku materjali valiku poolest.”
Võistlus algab 27. augustil kell 9 ning Sõru paadikuuri on ehitamist vaatama oodatud kõik huvilised.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411