Reede, august 5, 2016
 

Mailis Reps: Riigil tuleb omavalitsuste autonoomiat austada

erakogu
Esmaspäeval Hiiumaad külastanud ja omavalitsusjuhtidega kohtunud keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps ütles Hiiu Lehele, et käimasolev haldusreform ei vasta probleemidele, vaid likvideerib need põhimõttel – pole inimest, pole probleemi.
“Mõni väike omavalitsus teeb fantastilist tööd, aga teda ei märgata ja nüüd, liitumisega, jääb tema hääl veel nõrgemaks ning apaatsust ja käegalöömist tekib pigem juurde,” rääkis Reps.
Ta tõi näiteks värske emotsiooni Taheva ja Karula vallast, mis piiriäärse asukoha tõttu mõnes mõttes sarnanevad Hiiumaaga, kuigi ümber pole meri, vaid teine riik. “Sa oled seal tipus ja su valikud ongi ainult ühte suunda – mis läbirääkimistest me räägime kui sa oled sundseisus. Suhted naabritega võivad olla head või halvad, aga igal juhul tunnevad kohalikud, et see on neile peale surutud ja tegelikult nende hääl ei maksa ei täna ega ka homme.”
Hiljem saadetud pressiteates soovitas ta Hiiumaal haldusreformi elluviimisele ehk kohalike omavalitsuste ühendamisele läheneda mõistusega.
“Tänane vähemalt 5000 elaniku nõue tähendab, et puhtmatemaatiliselt tuleb kõigil Hiiumaa omavalitsustel sundliituda. Samas puudub laadse hiigelvalla loomiseks igasugune vajadus ja põhjendus. Kui peaminister viitsib veidigi olukorda süveneda, siis ta mõistab, et tuleb arvestada ka kohalikke eripärasid ja ootusi ning tagada inimestele kodulähedased teenused,” selgitas Reps.
“Viimane aeg on mõista, et Eesti elu ei saa korraldada ainult Exceli tabelitele tuginedes. Valitsuse poolt peale surutud haldusreform meenutab nõukogudeaegset oblastite moodustamist. Meil tuleb austada omavalitsuste autonoomiat ja kohalikke inimeste arvamust ning haldusreform täna plaanitud kujul tühistada,” lõpetas presidendikandidaat Mailis Reps.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411