Teisipäev, august 16, 2016
 

Laksberg ja Naurits vastuvõtul

Igal aastal augustis korraldab sotsiaalministeerium koostöös vanemaealiste poliitika komisjoniga traditsioonilise ministri vastuvõtu, et tunnustada tublisid ja aktiivseid eakaid. Tänavu toimub vastuvõtt kolmapäeval, 17. augustil Tallinnas Poska tänaval vanurite eneseabi-ja nõustamisühingu ruumes.
Hiiu maavalitsuse töötaja Aasa Saarna ütles, et Hiiu maavalitsus esitas vastuvõtule tunnustamiseks Õie Laksbergi ja Ilme Nauritsa. Laksbergi tunnustatakse Soera talumuuseumi eestvedaja ja kultuuripärandi kandjana, kes korraldanud kultuuri- ja pärimusüritusi, andnud edasi vanavanemate oskusi ja teadmisi. Praegu on Laksberg ametis Suuremõisa lossikohvikus mõisavirtina rollis. “Õie väärib tunnustamist  elurõõmu, optimismi ja pärimuskultuuri kandjana,” seisab maavalitsuse esitluskirjas.
Ilme Naurits töötas aastaid Emmaste põhikoolis õpetajana, õpetas ka erivajadustega lapsi. Nüüd pensionärina abistab ta õppetöös järeleaitamist vajavaid käitumishäiretega või sotsiaalsete probleemidega õpilasi. “Ilme saavutab õpilaste ja nende peredega hea kontakti, on rahulik, distsiplineeriv, õpilasi julgustav ja motiveeriv. Ta saavutab töös lastega kiiresti väga häid tulemusi. Ilme oskab olla ühteaegu range ja samas hellitav, hooliv ja muretsev,” on kirjas maavalitsuse esitluses. Samas rõhutatakse, et Ilme Naurits väärib tunnustamist kui põlvkondadevahelise koostöö arendaja.
“Sel aastal peetakse oluliseks väärtustada põlvkondade vahelist koostööd. Tunnustatakse tegevusi, kus erinevate põlvkondade esindajad tegutsevad ühise eesmärgi nimel ja selline koostegemine on kasulik kogukonnale tervikuna,” lisas Saarna.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411