Reede, august 26, 2016
 

Kooliminejad saavad ranitsatoetust

Helja Kaptein
Tänavu on kõik vallad leidnud võimaluse kooliminejaid toetada – summad ulatuvad 35 eurost130 euroni.
Oma valla esimesse klassi minejaid toetavad suurima summa, 130 euroga Käina ja Pühalepa vald. Käina vallas võttis avaldusi ranitsatoetuse ja suure pere toetuste maksmiseks vastu sotsiaal­osakond. Ranitsatoetus maksti viieteistkümnele kooli­teed alustavale Käina kooli õpilasele välja juba 15. augustiks, et vanemad saaksid kooliskäimiseks tarvilikke asju osta.
Pühalepa valla sotsiaal­nõunik Urme Soonvald rääkis, et neil makstakse koolimineku­toetust kõigi valla koolide esimese klassi õpilastele kooli poolt esitatud nimekirjade alusel. Toetuse suurus on 130 eurot ja see kantakse lapsevanema arveldusarvele septembrikuu jooksul. Palade põhikooli 1. klassis alustab kooliteed kümme õpilast ja Suuremõisa lasteaed-põhikooli 1. klassis kaks õpilast.
Emmastes maksab vald augustis põhikooli neljateistkümnele esimese klassi õpilasele igaühele 100 eurot ranitsa­toetust.
Stardiraha­­ kõigile õpilastele
Hiiu vallas alustab kooliteed 30 last: Kärdla põhikoolis 25 ja Lauka põhikoolis 5 õpilast, kuid kooliminemise toetust saavad kõik põhikooliõpilased, keda on kokku ligi 370.
Hiiu vallavanema nõunik Margit Kagadze selgitas, et nad maksavad igal õppeaastal kõikidele vallas elavatele ja siin kooliskäivatele põhikooli­õpilastele igaühele 35 eurot koolitoetust. Sel aastal välja makstava koolitoetuse kogu­summa on u 13 000 eurot. Toetus kantakse lapsevanema arvelduskontole jooksva õppeaasta 15. oktoobriks. Lapsevanema soovil võib vald kanda toetuse ka lapse arvelduskontole.
“Toetuse saamiseks lapse­vanem eraldi avaldust kirjutama ei pea, vaid andmed toetuse maksmiseks kogub vallavalitsus koostöös kooliga,” lisas Kagadze.
Aasta ema: Abiks ikka
“Võib arvata, et 35 eurot on väike raha, aga abiks on see ikka,” ütles tänavune aasta ema Kersti Simsalu, kes­­  1. septembril saadab kooli neli last. Kolm last läheb Kärdla põhikooli ja summasid kokku liites ei tundu see toetus enam sugugi nii väike.
“Suure pere emana olen ma aru saanud, et väga odavaid asju ei ole mõtet osta,” ütles Simsalu. “Kvaliteetsed asjad on küll veidi kallimad, aga kestavad kauem ja kui hästi läheb, saab neid ka noorem õde kasutada. Ega ette väga ennustada ei saa, palju oleneb ka lapsest.”
Tema hinnangul pole suurt vahet esimesse klassi mineja ja juba kooliskäiva lapse vajadustel. Koolikotti küll ei pea igal aastal ostma, aga lapsed kasvavad kiiresti – riie, mis sügisel ostetud, on kevadeks juba väike.
Kõige “kallim” koolitund on tema hinnangul kehaline kasvatus: vaja on osta võimlemis­riided nii siseruumidesse kui ka õue, samuti kahed spordijalatsid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411