Teisipäev, august 2, 2016
 

Kompromissi koht?

MTÜ Hiiu Tuul vaidlustas kohtus Hiiu maavanema kehtestatud merealade teemaplaneeringu, mis määrab võimaliku Loode-Eesti meretuulepargi tulevaseks asukohaks Läänemere madalikud. Ühingu esindajad leiavad, et avamerre mõeldud suured tuulegeneraatorid paigutatakse üldiselt hapnikuvaese Läänemere väärtuslikele madalikele, kus on taimestik, kalade kudealad, rändlindude toitumis- ja puhkepaigad.
Tallinna halduskohus võttis menetlusse ühingu kaebuse Hiiu maavanema korralduse “Hiiu maakonnaga piirneva mereala maakonnaplaneeringu kehtestamine” tühistamiseks. Kohtu menetluses on ka eraisikute kaebus ja Emmaste valla kaebus samas küsimuses.
Kolmanda isikuna kaasas kohus ASi Nelja Energia. Põhjenduseks tõi kohus, et korralduse tühistamine puudutab eelduslikult AS Nelja Energia õigusi ning omab äriühingule majanduslikku mõju.
Loomulikult ütleb arendaja, et talle suurem sügavus kui 30 meetrit ja väiksem tuulepark kui 700 MW ei sobi – tulu loodetust väiksem. Aga mis saab elusloodusest kui neile koduks olevad madalikud tuulegeneraatoreid täis toppida?
Ministeerium on algatanud kaitseala moodustamise menetluse planeeringuga hõlmatud Apollo madalikule. Võimalus, et kaitseala tuleb ka Vinkovi madalikule on õhus.
Kõpu külade päeval ütles saarel suvitav prantslane Stephan, et nii suuri tuulegeneraatoreid, nagu planeeritakse Loode-Eesti meretuuleparki, Prantsusmaa rannikule nii lähedale ei lubata.
Äkki ikka lükkaks need suured tuulegeneraatorid veel sügavamasse merre?
Nii nagu mujal Euroopas.
2. august 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411