Reede, august 5, 2016
 

Kohalike arvamus loeb

Äsja Hiiumaa maakonnavisiidil käinud peaminister Taavi Rõivas jäi resoluutseks – haldusreformi järel peab saarele jääma üks omavalitsus. Põhjenduseks ikka 5000 elaniku piir, mis haldusreformi seadusesse sisse kirjutatud.
Vahetult enne Rõivast saart väisanud presidendikandidaat Mailis Reps leidis aga, et haldusreformi elluviimisel Hiiumaal tuleb läheneda mõistusega ning kohalikke eripärasid ja ootusi arvestades, mitte arvutustabelitele tuginedes.
Vähemalt 5000 elaniku nõue tähendab, et puhtmatemaatiliselt tuleb kõigil Hiiumaa omavalitsustel sundliituda. Kus on siis Hiiumaa omavalitsuste võimalus ja õigus vabatahtlikult liituda?
Tänases lehes lööb Rõivas letti ka rahanumbri, mis saarele tulemata jääb, kui Hiiu valda ei kaasata ning omavahel ühinevad vaid Käina, Emmaste ja Pühalepa vallad. Selle “jonni” hind on miljon eurot. Kas me oleme valmis seda “maksma”?
Kõige raskema dilemma ees on meie saadikud vallavolikogudes. Varem on ju Kärdla linna ja hilisema Hiiu valla liitumissoovid tagasi lükatud. Neid otsuseid tehes on arvestatud oma valla elanike vajaduste ja tulevaste võimalustega, vältimaks võlgu elanud valla kandamit.
Hiiu Leht on seisukohal, et riigil tuleb austada kohalikke inimeste arvamust, sest 5000 on vaid number. Riik koosneb aga inimestest.

5. august 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411