Teisipäev, august 2, 2016
 

Kasuperede suvelaager Kõpus

MTÜ Igale Lapsele Pere kasupered ja ühingu vabatahtlikud kogunevad 5.–7. augustini traditsioonilistele suvepäevadele, kus seekord osaleb ligi 120 suuremat ja väiksemat suvepäevalist. Terveks nädalavahetuseks saab selle sündmuse keskpunktiks Kärdla põhikooli Kõpu õppekoht.
Ühingu eestvedaja Jane Snaith rääkis, et Eestis ei ole veel palju teadmisi sellest, kuidas lapsepõlves läbielatud traumad lapsi pikaajaliselt mõjutavad – ja mis kõige keerulisem – kuidas neid sellest välja aidata.
“Kus lapsel on hing läinud katki läbi lähisuhete – seal saab seda ka parandada samal moel – ainult lähisuhete kaudu,” ütles Snaith. “Iga laps väärib perekonda, kus ta tunneb armastust ja lootust tuleviku suhtes.”
Suvepäevadel jagab oma kogemusi professionaalne kasuvanem ühingu Suurbritannia sõprusorganisatsioonist Core Assets Barbara Scott, kes 25 aasta jooksul olnud kasuvanem sadadele lastele. Oma missioonist tuleb rääkima WWO* tiim Ukraine Without Orphans Ukrainast, kes oma suvekampaania marsruudil Eestisse sõitsid jalgratastel läbi Poola, Leedu ja Läti. Külalistena oodatakse laagrisse Eestis viibivat India perekonda, kes õpetavad India traditsioone ja toitumistavasid.
Sel ajal kui lastele korraldatakse põnevaid ettevõtmisi, saavad individuaalnõustamisi nii kasuvanemad, kes vajavad nõuandeid lastega tervendava kontakti loomiseks, kui lapsevanemad, kelle lapsed osalesid ühingu teraapiakoolis.
“Selle tagasiside kaudu saame kasvatusmeetodeid muuta veel rohkem lapse vajadustest lähtuvaks,” selgitas Snaith.
Nõustamisi ja teraapiaid korraldatakse selleks, et psühholoogiliselt ja emotsionaalselt häiritud, kaotusi läbi elanud või kiindumussuhtehäirega lapsi aidata ning nende eludele uuesti turvalist alust luua.
Vanemliku hooleta jäänud lapsi kasvatavate Eesti perede suvepäevi korraldatakse selleks, et pered saaksid toetada üksteist, korraldada omavahelist kogemusnõustamist ja õppida lapsi professionaalsemalt toetama.
Kuna organisatsiooni igapäevane tegevus toimub üle Eesti piirkondade kaupa, on suvesündmus üks väheseid võimalusi Eestimaa eri osades elavate ühingu liikmete kohtumiseks ja omavaheliseks suhtlemiseks.
“See töö, mida see organisatsioon on ette võtnud, ei ole lihtsalt imetlusväärne, vaid lausa hädavajalik, kahjuks väga tihti ka riiklike tuuleveskitega võitlemine,” ütles vabatahtlik Reili Rand, kes kolm ja pool aastat olnud üks katusorganisatsiooni Lapse huvikaitse koda eestvedajaid. MTÜ Igale Lapsele Pere on Lapse huvikaitse koja üks liikmesorganisatsioone.

* World Without Orphans – tlk, maailm ilma orbudeta

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411