Reede, august 5, 2016

Joel Hiis tegi koondisedebüüdi

Hiiumaa spordikooli õpilane Joel Hiis tegi 28. juulil esimese stardi Eesti koondise koosseisus. Rakveres toimunud U16 ja U20 vanuseklassi Balti maavõistlustel jooksis Hiis U16 klassis 100 m + 200 m + 300 m + 400 m teatejooksus viimast vahetust.
Hiisi treener Toivo Pruul rääkis, et noormees pidi jooksma hoopis 300 meetri distantsi, ent tegi lõpuks kaasa teatejooksus, kus tuli läbida 400 meetrit.
Võistkond koosseisus Peeter Alver, Ken-Mark Minkovski, Edward Henno ja Joel Hiis läbis distantsi ajaga 2.06,98 ja jäi sellega lõunanaabrite järel kolmandale kohale. Võitis Leedu esindus ajaga 2.06,33 ja teisena lõpetas Läti ajaga 2.06,34.
Kõigi alade kokkuvõttes võitis Eesti nii U16 kui ka U20 vanuseklassis.
Hiiumaa spordikooli direktor Kristi Linkov viitas, et kuu alul jooksis Hiis hästi Eesti meistrivõistlustel. 100 m ja 200 m jooksus oli ta nüüdsete koondisekaaslaste ja Kirill Nikitini järel neljas, 400 meetris näitas ta teist aega, kuid eksis raja läbimisel ja diskvalifitseeriti. Pruul oletas, et küllap Hiis sel võistlusel koondise treeneritele silma jäigi.