Teisipäev, august 9, 2016
 

Jääk ja Praak laiendab tootmisruume

Tootmisjääkidest kinkekotte, postkaarte jms valmistav MTÜ Jääk ja Praak sai KÜSKi 6000eurose toetuse. Toetusega ehitatakse Kärdlas Kõrgessaare mnt 2 asuva puuetega inimeste päevakeskuse teise korruse ruumidele juurdepääsutrepp ja tuletõkkeuks. Ruumides luuakse paremad töötingimused puuetega inimeste töötubades osalejatele.
Ühingu juhatuse liige Liisi Mäeumbaed ütles, et praegu võtab töötubadest aktiivselt osa üheksa inimest, neli on neid, kes osalevad aeg-ajalt. Peamiselt on tegemist vaimse puudega inimestega, kellele töötubades osalemine on võimalus suhelda ja teha midagi vajalikku. Töötubades osalejatele õpetatakse töövõtteid ja müügikõlblike esemete valmistamist.
Mäeumbaed usub, et kui ruume juurde saab, tooks see töötubadesse ka inimesi juurde. “Loodame, et ka töötubades osalevate inimeste töö tulemuslikkus ja kvaliteet kasvavad sedavõrd, et neile saab maksta töötasu,” lisas ta.
“Meie eelis on see, et oleme julgemad vaimsete puuetega inimestele uusi väljakutseid pakkuma,” ütles Mäeumbaed. “Vahel tundub, et nende endi juhendaja on natuke kinni selles, et mida nad just parajasti oskavad.”
Sel aastal soetas ühing KÜSKi kohaliku omaalgatuse programmist mõned õmblusmasinad ja nüüd püütakse kaitstud töö teenusel osalevad inimesed nendega õmblema õpetada.
Mäeumbaed ütles, et nad püüavad töötubades osalejaid innustada, rääkides neile, kuhu kõikjale nende valmistatud esemed jõuavad. Ta kiitis koostööd Hiiu maavalitsusega, kes vajadusel tellib kinkekotid-postkaardid just neilt. Nii näiteks said viimati puuetega inimeste valmistatud kinkekotid Jaapani
delegatsiooni liikmed. “Kottide valmistajate jaoks on väga motiveeriv teada saada, kuhu kõikjale nende kätetöö jõuab,” kinnitas Liisi Mäeumbaed.
Paberist, pitsist ja kangaribadest kinkekotid, õmmeldud pajalapp-kuumaalused ja paberist-kangast postkaardid on ühingu peamine toodang.
KÜSKi projekti toel on kavas luua eeldused pikaajalise kaitstud töö teenuse osutamiseks ning pikemas perspektiivis töökohtade loomiseks. Ühtlasi peaks projekti ellu-
viimisel paranema MTÜ Jääk ja Praak tegevuse efektiivsus ja tulemuslikkus ning jätkusuutlikkus.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411