Teisipäev, august 2, 2016
 

HTF näitab noort tantsukunsti

HTF
Seitsmes Hiiumaa TantsuFestival, mis alati toimub Käinas, näitab seekord Kärdlas kultuurikeskuses kino ja tantsuetendust ning Kärdla sadamas korraldab pralle.
Noore Läti koreograafi Agate Bankava tantsulavastust “Pralle” esitab selleks puhuks spetsiaalselt kokku tulnud HTF Tantsukompanii erikoosseis. Kõik lavalolijad on festivaliga seotud – korraldajad, esinejad, lavastajad ja pikaajalised sõbrad.
Korraldajad lubavad, et nädalapikkune kaasaegse tantsu ja teatri festival pakub elamusi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uutele tantsukunsti huvilistele.
TantsuFestivali töötubade ja etendusõhtute programm kestab 4.–7. augustini, lavastusprotsesside programm 1.–7. augustini. Protsessi käigus luuakse kolm tantsulavastust ja üks tantsufilm.
Lavastusprotsesside koreograafid on Cid Pearlman (USA), Külli Roosna (EST) ja Kenneth Flak (NO), Rauno Zubko (EST, HIIUMAA) ja Mikk-Mait Kivi (EST) ning filmiprotsessi juhivad Ruta Ronja Pakalne (LV/EST) ja Janis Rizhovs (EST).
Festivali etendusõhtutel näeb Eesti ja välismaiste tantsukunstnike värsket loomingut. Sel aastal toimuvad etendusõhtud koostöös Hiiumaa Kohvikutepäevadega, et jõuda kohalikule publikule veelgi lähemale. Kõik etendusõhtud on tasuta! Programm aadressil www.tants.org

Festivali video teaser
https://vimeo.om/157211261

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411