Reede, august 26, 2016
 

HL veebilugejad valisid Kaljuranna

Hiiu Lehe küsitlusele vastanud pool tuhat veebilehe www.hiiuleht.ee lugejat leidsid, et järgmiseks Eesti presidendiks võiks saada Marina Kaljurand. Tema toetuseks anti 29 protsenti häältest.
24 protsenti häältest sai Eiki Nestor, Siim Kallas ja Allar Jõks said kumbki 14 protsenti ning Mart Helme 13 protsenti häältest. Urmas Paet ja Mailis Reps said vaid 3 protsenti häältest. Kokku tegi oma valiku seitsme kandidaadi vahel 536 hääletajat.
Eile algas tegelike presidendi­kandidaatide esitamine vabariigi valimiskomisjonile. 27 riigikogu liiget esitasid Mailis Repsi presidendikandidaadiks riigikogu esimesse hääletus­vooru, mis toimub 29. augustil kell 13.
Seni teadaolevalt on IRL ja Vabaerakond lubanud esitada Allar Jõksi ning Reformierakond ja Sotsiaal­demokraatlik erakond esitada valimiste esimeses voorus Eiki Nestori kandidatuuri.
Kandidaate saab esitada laupäeva, 27. augusti kella 18ni. Vabariigi Valimis­komisjon koguneb koosolekule pühapäeval, 28. augustil kell 15, et kandidaadid registreerida.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411