Reede, august 26, 2016
 

Asfalt selleks aastaks maas

Kadi Kiiver | Hiiu Leht
Sel nädalal said musta vammuse alla viimased kaks neljast tänavusest suuremast teeehitusobjektist.
Maanteeameti tellimusel ehitatakse Hiiumaal sel aastal ümber kaks ristmikku, rekonstrueeritakse põhjalikult üks teelõik ja ühel teelõigul uuendatakse katet.
Nädala alguseks olid asfaltkatte alla saanud Lennujaama tee ristmik ning Käina maantee viiekilomeetrine Tammela–Ristivälja lõik. Veel on üleval kiiruspiirangud 50 ja 70 km/h ning tööpäeva ajal maanteel sõites võib näha, et töölised teevad töid objekti lõpetamiseks.
Teisipäeval Hiiumaad väisanud maanteeameti lääne regiooni ehitusosakonna projektijuht Urmas Robam rääkis, et neil kahel objektil on veel vaja paigaldada liiklus­korraldusvahendid ja teha haljastustööd.
Asfalteerimistööd olid teisi­päeval veel pooleli Kõpus Annomäe ristmiku ümberehitusel ja Puski–Kõpu–Ristna tee nn Rebastemäe kolmekilomeetrisel lõigul. Robam prognoosis, et see töö saab tehtud ehk selle nädala neljapäeva õhtuks.
“Seejärel tegeletakse teepeenarde täitetööde ja kus vaja, ka haljastustöödega,” selgitas Robam. Tööde teostamise ajakava kohaselt peavad teepeenrad olema täidetud ja tihendatud kümne kalendripäeva jooksul peale ülemise asfaldikihi paigaldamist.
Maanteeameti infovärav liiklejale aadressil tarktee.ee näitas esmaspäeval, et maakonnas käivad üheaegselt teetööd viiel objektil. Eel­kirjeldatud nelja objekti tööde lõpuajaks on märgitud püha­päev, 28. august ning töid teevad AS Nordecon ja­ OÜ Hiiu Teed.
Viies on kruusatee remont Kõrgessaare–Hüti–Puski teel Napi–Heiste vahelisel lõigul. Seal on ametis AS Lemminkäinen Eesti ja teekatendi remont/uuendus kestab sel kolme ja poolekilomeetrisel lõigul 23. septembrini.
Teisipäevaks oli infoportaali lisandunud veel kaks objekti, neist üks liikuva iseloomuga teekatte märgistustöö Jausa ja Prassi vahel ning 30 km/h kiiruspiirangu kaasatoov pindamine Kaasiku ja Vaemla vahel.
Siin-seal võib maanteedel märgata ka teedele asetatud liiklustiheduse mõõtmise loendureid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411