Teisipäev, august 2, 2016
 

Aasta talu tiitel läks Augide pere Anno talule

Kaul Nurm
Jänedal peetud 25. talupäevadel anti välja tiitel Aasta Talu 2016, mille pälvis Anno talu Hiiumaalt.
Aasta talu 2016 ja ühtlasi parim tootmistalu asub Käina vallas Utu külas ning selle peremees ja perenaine, Gunnar ja Mariana Aug on pikka töökogemusega. Taasiseseisvunud Eesti esimeses tunnustatud talumeiereis piima tootmise ja selle ümbertöötlemisega tegelenud pererahvas loobus lüpsikarjast juba ammu enne praegust piimakriisi.
Nüüdseks kasvatab Anno talu lihaveiseid ja aastas saadetakse taluväravast välja umbes 60 lihalooma.
Pererahvas võtab aktiivselt osa kohalikust elust ja lihaveisekasvatajate üritustest. Kogu tootmine on mahetunnustatud, aidates sel moel säästa kohalikku loodust ja tagades loomade heaolu.
Gunnar Aug rääkis Kanal2 saatele Suvereporter+, et talle tuli tiitel üpris suure üllatusena. “Nüüd on seda avanssi nii palju ette makstud, et ma vist pean veel 25 aastat seda asja ajama,” ütles Aug.
Parim alternatiivse tegevusalaga talu on Võrumaalt, Sõmerpalu vallas asuv Pruuli-Kaska talu, mille perenaine ja peremees, Lija ja Jüri Kaska kasvatavad kokku enam kui 200 viinamarjasorti.
Noortalunike kategoorias võitsid Linda Pajo ja Kermo Rannamäe Andri-Peedo talust Võrumaalt Misso vallast.
Parimad talud valis üheksa nominendi seast välja Eesti talupidajate keskliidu ja maaeluministeeriumi esindajatest koosnev žürii, kes hindas talude tootmisnäitajaid, keskkonna- ja muude nõuete täitmist, talumajapidamise heakorda ning talunike ühiskondlikku positsiooni ja erialast aktiivsust.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411