Reede, august 26, 2016
 

Aasta õpetajaks sotsiaalpedagoog

Helja Kaptein
Saare õpetajate jaoks algas kooliaasta kokku­saamisega Hiiessaare sadamas ja aasta õpetaja tunnustamisega – tänavu sai selle aunimetuse Emmaste põhikooli sotsiaalpedagoog Katre Pruul.
Paarsada maakonna õpetajat sai kokku, et kooliaasta eel vabamas õhkkonnas omavahel suhelda. Õpetajaid olid tervitama tulnud korraldaja valla Püha­lepa juhid Antti Leigri ja Ants Orav ning  maavanem Riho Rahuoja. “Loodan, et kõik õpetajad on juba igal pool oma klassiruumid jõudnud üle vaadata,” ütles Rahuoja.
Maavanem märkis, et kooli­maju on küll üks juurde tulnud, aga koolitäit lapsi mitte. Sel sügisel alustab Eestis kooliaastat 143 000 õppurit, Hiiumaal 830. Kogu vabariigis on seega kooli minemas 3000 last rohkem, Hiiumaal 6 õpilast rohkem kui mullu.
“Õpetajatega on meil paremini kui õpilastega,” nentis maavanem. Kui vabariigis on iga 12 õpilase kohta üks õpetaja, siis Hiiumaal on iga 9 õpilase kohta üks. “Me võime olla rõõmsad, et õpetajad pole üle koormatud ja väsinud, aga ega selle väiksema koormuse eest suuremat palka ka ei maksta,” nentis maavanem.
Rahuoja ütles, et hea kool on see, kuhu kõik õpetajad, õpilased ja direktor tahavad igal hommikul minna ning soovis, et kõik, nii õpetajad kui ka õpilased leiaksid koolis oma sihi.
Aasta õpetaja Katre Pruul
25. korda tunnustati Hiiumaa aasta õpetajat. Tänavu pälvis selle aunimetuse Emmaste põhikooli sotsiaalpedagoog Katre Pruul, keda tänati rohkete lillede, maavanema tänukirja ja kahe 100eurose kinkekaardiga Hiiu maavalitsuselt ja Hiiumaa omavalitsuste liidult. Pärast tunnustuse kättesaamist ütles Pruul, et tunnustus on talle suur au.
Oma elukutse iseloomustamiseks ütles ta, et iga olukord on ainulaadne ja uus. “Lapsed ja lapsevanemad on erinevad ja me püüame teha koostööd,” ütles ta. “Üks osa on otseste murede lahendamine, aga teine on ka ennetustöö – vahel on rohkem ühte, vahel teist.” Pruul tunnistas, et enam meeldib talle ennetustöö, mis on mängulisem ja lõbusam.
Tema arvates on sotsiaalpedagoogi amet väga vajalik: tihti ei saa õpilased asjade sisust lõpuni aru, sest täiskasvanud arvavad, et elementaarseid asju ei pea lastele selgitama, aga peab, sest laste elukogemus on lühem. Ka on õpetajatel töörütm: kell-tund-vahetund ning aineõpetajal pole tavaliselt aega selgitada, miks midagi toimub, millisele teole järgneb milline tagajärg. “Lapsed ise ei pruugi seda teada,” selgitas Pruul.
“Põhikooliiga ongi muutuste ja eneseotsingute aeg ning lapsed on selles eas väga mõjutatavad.” rääkis Pruul. Ta kinnitas, et kõik pedagoogid püüavad anda oma parima nii, et lastel hästi läheks.
Hiiu maavalitsuse osakonnajuhataja Ermo Mäeots tunnustas ja tänas tublisid õpetajaid, kes saavad sügisel osaleda galal “Eestimaa õpib ja tänab”. Need on õpetajad, kelle maakondlik komisjon tunnistas oma kategooria parimaks. Parim lasteaiaõpetaja on Piret Loomus Käina laste­aiast, klassiõpetaja Külli Kreegi Suuremõisa lasteaed-põhikoolist, aasta põhikooliõpetaja on Maris Varik ja aasta klassijuhataja Eha Luukas, mõlemad Käina koolist. Aasta gümnaasiumiõpetaja 2016 on Mari Jesmin Kärdla ühis­gümnaasiumist.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411