Reede, august 26, 2016
 

55. KV pooled karikad jäeti kodusaarele

Harda Roosna
Harda Roosna
Harda Roosna
Orienteerumise karikavõistlused (KV) on Hiiu Lehe võrkpalliturniiri kõrval ühed saare vanemad järjepidevalt toimuvad spordivõistlused.
Seekord Ristnas toimunud 55. ka­rikavõistlustel startis kahel päeval 88 orienteerujat, sh külalisvõistlejad Mandri-­Eestist, Soomest ja esmakordselt ka USAst.
Rick Presemann ja Eileen Presemann osalesid Eestis peetud orienteerumise veteranide MMil ja võtsid ette ka Hiiumaa teekonna.
Mõlema päeva tulemuste liitmisel autasustati kiireimaid karikatega, mida oli ühtekokku 18 ja millest 9 jätsid koju Hiiumaa orienteerujad.
Põhiklassis ehk N21 ja M21 võtsid võidu Merike Vanjuk (40) ja Toomas Mast (51). Hiidlanna Merike Vanjuk, kes esindab orienteerumis­klubi Kape, oli parim mõlemal päeval ning tema aeg 1.41.01 tähendas enam kui pooletunnist edumaad Kati Rüütelmaa ja Karin Kallisma (mõlemad HOK) ees.
Vanjuk seab uusi sihte
Vanjuk ütles, et nii maastik kui ka ilm olid orienteerumiseks supersobivad ja Ristnas esmakordselt kaardistatud rada oli väga hea, ehkki mitte lihtne.
“Minu jaoks teevad orienteerumise siin raskeks kõrged mustikapõõsad, mahalangenud libedad palgid ja augud, mida mustikate vahelt ei näe – kardan põlve tagurpidi viia või hüpekat vigastada,” selgitas väikest kasvu ja väikese jalaga sportlane, et rajal olid ka teatud riskid.
Vanjuk kahetses, et augusti teisel nädalal Eestis peetud veteranide MMil ei läinud nii nagu loodetud – mindud sai medali järgi, aga tulemuseks neljas koht. “Terve nädala oli vorm väga hea, aga ma polegi veel suutnud aru saada, miks viimasel päeval oli ikka täitsa tuim joosta,” arutles sportlane, kes treenib kuuel päeval nädalas.
Vanjuk ütles, et on nüüdseks mullusest jalavigastusest üle saanud ja nimetas järgmiste olulisemate võistlustena, kus plaanis osaleda, kahe nädala pärast toimuvaid Eesti meistri­võistlusi ja sõjaväelaste MMi Brasiilias novembrikuus.
Mast ikka samas vanuseklassis
Esimese juubeligi selja taha jätnud Toomas Mast jookseb ikka põhiklassis M21. Mast oli esimesel päeval viies ja teisel päeval teine, sellest aga piisas, et ajaga 2.12.10 teisi edestada, teise koha viis mandrile Tiit Poopuu (JOKA), kolmas oli Ott Rakkaselg (HOK), viiendal-­kuuendal kohal vennad Tammo Esta ja Tanel Esta (mõlemad HOK).
Suurt võitjate nimedega karikat korraks käes hoida ja väikese puust treitud karikaga said koju minna ka mitmed Hiiumaa noored orienteerujad. N12 klassis oli parim Maria Eller, N14 klassis Eliise Kesküla ja N16 klassis Triin Helimets. Poistest oli Sten Talumaa kiireim M10 klassi nöörirajal ja Kustu Künnapas M16 klassis. Esikoha teenisid ka Mart Eller M35 ja Ene Leht N55 võistlusklassis.
Võistluskeskus asus Ristna tuletorni juures, mille lahke pererahvas eesotsas Oksana Serdjukiga korraldajate tänusõnad teenis.
Veteranide MMi üks korraldajaid Mait Tõnisson ütles, et Ristna maastik oli väga lahe ning Hiiumaa võistlustel on alati hea aura: “Hea korraldus ja soe vastuvõtt. Kuigi on vähe meretagune asi ja kauge, aga käime alati kui vähegi võimalik tulla.”
Toomas Mast rõhutas, et suurt vastutust kandis Toivo Saue, kes valmistas ette põnevad ja hoolikat lugemist vajavad rajad. Lisaks edastas Mast tänusõnad Eda Tärgile suure organiseerimistöö eest. Võistluse korraldas Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) eesotsas Eda Tärgiga.
Septembris viiakse Ristnas läbi orienteerumise tavaraja Hiiumaa meistrivõistlused.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411