Reede, juuli 22, 2016
 

Viigrile kingiti vigrisid

Helja Kaptein
Kärdla kohvikus Viiger leiduvad mõned viigerhülge suveniirid ja suur puidust hülgekuju ukse ees, hiljuti sai pererahvas toreda kingituse – kolmeteist viigrikujukest.
Kohvik Viiger on omale nime teinud koduste toitude ja teenindajate meeldiva suhtumisega. Pole ka siis imeks panna, et neile ohtralt tänusõnu lausutakse ja kingitusigi tehakse.
Kohviku perenaine Galina Kaev rääkis, kuidas ühel hommikul tuli kohvikusse keegi mees, pappkast käes ja ütles, et see saadeti teile. “Mõtlesin, et kaup tuli, küsisin veel, et kus on saateleht,” meenutas ta. Mees ütles, et kõik on kastis ja lahkus.
Hiljem kasti avades selgus, et selle sees oli kümme keraamilist viigrit ja kolm pisikest viigripoega. Kastis oli ka kaart tekstiga: “Armas kohvik Viiger! Aitäh, et oled olemas. Ainult edu! Velli”. Galina Kaev tänas kohvikupere nimel kujude saatjat, kes siiani on neile teadmata.
Pererahva veel üks suur rõõm on, et tänu Kärdla ühisgümnaasiumi tööõpetuse õpetajale Ain Jepišovile sai kohviku vapiloom, puust saetud viigrikuju uue loiva. Ivo Männi tehtud kuju lõhuti mullu sügisel, kui keegi sellelt loiva ära raius. Uus loib on küll veel heledam kui ülejäänud kuju, kuid Väino Kaev õlitab seda hoolsalt ja varsti on see sama tooni.
“Haavad saavad ravitud, aga armid jäävad,” ütles peremees, kes on siiani nördinud sellise lõhkumise pärast. “See inimene ei armasta ilmselt ka loomi,” nentis ta.
Ettevõtjad Galina ja Väino Kaev on väga tänulikud, et Ain Jepišov parandustöö ette võttis.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411