Reede, juuli 8, 2016
 

Ühinemisläbirääkimised algasid ametlikult

Emmaste, Käina ja Pühalepa vallavolikogude moodustatud ühinemisläbirääkimiste komisjonide liikmed kohtusid esmaspäeval esimest korda Käina vallamajas, et ametlikult alustada kolme valla ühinemisläbirääkimisi.
Kohtumisel vaadati üle seni arutatu – rohkem kui pool aastat on kolme valla valla-
vanemad ja volikogu esimehed pidanud eelläbirääkimisi.
“Eelläbirääkimiste positiivsed arengud viisidki asjale ametliku käigu andmiseni,” selgitas Käina vallavolikogu esimees Üllar Padari.
Tema sõnul on suures plaanis saavutatud põhimõttelised kokkulepped ja nüüd minnakse aruteludega järjest detailsemaks.
Padari ütles, et Hiiu valla liitumine ühinemisläbirääkimistega on praegu välistatud tulenevalt Pühalepa vallavolikogu otsusest, mis selle võimaluse välistas. “Minu lootus on, et ehk me jõuame sinnamaani, aga see ei ole minu otsustada – sel juhul peame kolmekesi saavutama konsensuse,” selgitas Padari.
Kolme vallavolikogu esi-
mehed Üllar Padari, Ülo Kikas ja Toomas Remmelkoor esitasid ka ühistaotluse riigi poolt ühinemiskonsultandi teenuse saamiseks. Konsultant tuleb minister Arto Aasa büroost ja loodetavasti osaleb juba järgmisel kokkusaamisel.
Kohtumise aluseks oli Käina vallavolikogu tehtud läbirääkimiste alustamise ettepanek, millele Pühalepa ja Emmaste vallavolikogu jaatavalt vastasid.
Ühinemisläbirääkimised jätkuvad kogu suve ja koosolekud toimuvad kordamööda kõigis kolmes vallas. Järgmine on kahe nädala pärast Pühalepas.
Padari:
Linkov polnud põhjus
Küsimusele, kas Hiiu valla kõrvalejäämine oli tingitud peamiselt Georg Linkovi isikust, nagu ta ise tagasiastumist esitades ütles, vastas Padari, et pigem oli põhjuseks muu, peamiselt Hiiu valla raske majanduslik seis. “Kui võtta ühinemispreemiat, siis meile vähemalt esialgu tundus, et selle augu kinnilappimiseks kulub see preemia suuresti ära ja siis ei ole teiste jaoks ühinemisel suurt pointi,” ütles Padari.
Ta tunnustas Hiiu valla-
vanemat Reili Randa, kelle töötamise ajal on valla majandus-
seisu väga palju paremuse poole “lükatud”.
“Reili on lühikese ajaga ära teinud väga kõva töö, eriti arvestades seda, kui noor ta on ja kui vähe on tal kogemusi. Võiks ju eeldada, et ta on tunduvalt “rohelisem”, aga ta on olnud ikka väga tubli,” tunnustas Hiiumaa omavalitsuste liitu juhtiv Üllar Padari.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411