Teisipäev, juuli 12, 2016
 

TTK aitab tööle naasta

Tallinna tehnikakõrgkool (TTK) hakkab tasuta koolitama inimesi, kes ei ole pikka aega tööd leidnud, aidates neil uute teadmiste ja kogemustega taas tööle saada või oma ettevõtte luua.
TTK avatud kõrgkooli juhataja Agnes Udumäe sõnul on projekti “Praktika toob tööle” eesmärk laiapõhjalisem lähenemine: “Vestleme osalejatega ning analüüsime koos nende kogemusi ja väljavaateid tööturul, pakkudes eriala- ja karjäärinõustamist”. Nõustamise järel koostatakse koos osalejaga individuaalne arenguplaan.
Projekt pakub laia valiku koolitusi, nõustamisi, tööpraktikat ettevõttes ja kohtumisi erialaspetsialistidega, et tagada tööle rakendumine ja tööturul püsimine.
Projekti oodatakse osalema 200 inimest, kes on tööturult eemal olnud vähemalt 12 kuud, 16–24aastaste osalejate puhul kuus kuud.
Valdkondadest, kus kvalifitseeritud tööjõu järele on kõrge nõudlus, tõi Udumäe välja masinatööstuse ja transpordisektori.
Erialakoolitused, mida projektis pakutakse on: keevitamine, arvjuhtimispinkide (CNC) operaator, metalli ja plastimaterjalide töötlemine, tekstiilimaterjalide müügitöö ja veokorralduse juhtimine.
Ühe erialakoolituse maht on 120 akadeemilist tundi. Lisaks pakutakse isiksuse arengut ja ettevõtlikkust soodustavaid koolitusi.
Projekti tagamaadest rääkides tõi Udumäe välja, et majanduskriisi tagajärjel kasvama hakanud pikaajaliste töötute arv on küll viimase paari aasta jooksul langenud, kuid püsib endiselt kõrge. Nii oli mullu teises kvartalis  enam kui aasta tööd otsinuid 19 200. Ligi kolmandik töötutest on olnud tööta kauem kui kaks aastat.
Arvestades, et pikaajaliste töötute hulgas on palju madalama haridustasemega inimesi, on oluline nende õpivalmiduse ja haridustaseme kasvatamine, näiteks täiend- või ümberõppes. Nii suurenevad nende võimalused leida sobivat tööd ja väheneb ka risk uuesti töötuks jääda.
Esimesed 100 projektis osalejat võetakse vastu 31. augustiks, teine sada järgmise aasta algul. Lisainfo www.tktk.ee/praktika/

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411