Teisipäev, juuli 19, 2016
 

Sportlik laupäev Luidjal

Katrin Laan
Laupäeval viidi Luidja rannas läbi kaks spordivõistlust. Esmalt rannavolle ja seejärel triatlon. Rannavolles olid naistest parimad Anett Karjamaa ja Maret Pukspuu, kes alistasid duo Kersti Golub–Jaana Üksik. Mehi oli väljas seitse paari. Esikoha võtsid Marek Sahtel ja Silver Laidro. Teiseks tulid Toomas Nurk ja Martin Lauri ning kolmanda koha hõivasid Jaan Rebel ja Mario Vool.
Triatloni stardis oli kaheksa võistlejat. 300meetriselt ujumisetapilt väljus esimesena Magnus Leht ajaga 7.01. Ka 15 kilomeetri rattasõidu järel hoidis ta esikohta, ent Margus Leppanen ja Alari Remmelg hakkasid ohustama Lehe esikohta. 3kilomeetrise rannaliival jooksu järel jõudiski esimesena finišisse Remmelg ajaga 46.37, teine oli Leppanen 47.05-ga ja kolmas Leht 48.25-ga. Naistest oli parim Elina Rant, kel kulus triatlonile aega 53.58.
18. korda nii rannavolleturniiri kui triatloni korraldanud Artur Valk ütles, et võistlejad tulevad meelsasti, kuna tegemist on päris rannavollega: “Ka mujale on rajatud liivaväljakuid ja mängitakse vollet, aga Luidjal meeldib mängijatele, et siin on ka rand kohe lähedal ja mängude vaheajal võib kasvõi ujuma minna.”
Triatloni puhul tõi ta plussina välja, et paralleelselt rannaga kulgev ujumisrada on võistlejatele turvalisem kui näiteks üle järve ujumine, ka saavad rannas peesitajad võistlejatele kaasa elada.
“Luidja rand on üks Hiiumaa kaunemaid ja need võistlused sobivad siia imehästi. Ja kuigi meie triatlon pole suur, on see väike, oma ja mõnus.”
Hergo Tasuja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411