Reede, juuli 15, 2016
 

Sadakond hiidlast käis avamas hingelinnu laekaid

Tiina Kaev
Sügaval, sügaval kehas elab hing.
Keegi pole teda veel näinud, aga kõik teavad,
et ta on olemas.
Hinge sees, tema keskel, seisab ühel jalal lind…

Mitu bussitäit Hiiumaa võimlejaid käis Eestimaa V võimlemispeol Hingelind. Suurel peol esindasid Hiiumaad 64 Tiina Tantsustuudio eri eas tantsijat, alates 11aastastest kuni daamideni välja, Helgi ja Maigi Taelma 16 õpilast Käinast ning 22 Kaitseliidu noorteorganisatsioonide liiget. Kokku osales kavades 102 hiidlast, kellele lisaks käis pealinnas ka saatjate tiim.
Pilk tagasi
Ettevalmistused võimlemispeol osalemiseks algasid juba aasta tagasi, kui tantsuõpetaja Tiina Kaev pakkus lisaks oma laste ja noorterühmadele, võimalust osaleda võimlemispeol ka daamidele. Haarasin sellest kohe tänutundega kinni. Olen eelnevalt juba kahel korral võimlejana suurtel pidudel osalenud – korra võimlemispeol ja teise võimlejana tantsupeol. Need on olnud emotsionaalselt väga positiivsed kogemused ja ma ei kahelnud hetkegi kui jaatava vastuse andsin.
Meie rühmaliigiks oli Daamid 2 ja avasime Hingerahulaeka.
Kuna naistel oli valida kolme liigirühma vahel, siis meie valisime kava välja koos naisvõimlemisrühma Liine kaheksaliikmelise grupiga, kes samuti olid selle peo karussellile astunud. Kuna tegemist oli jõukohase kavaga otsustasime proovidega alustada alles aasta algul. Aprillis toimus Hiiumaal ülevaatus, kus Tt-stuudio rühmad said kõik väga positiivse tagasiside ning võisid kindlad olla, et võimlemispeoks on kavad väga korralikult ette valmistatud.
Peale ülevaatust ja enne võimlemispidu saime mõned korrad veel kokku, et kava meelest ära ei läheks.
Suur au ja privileeg
27. juuni pärastlõunal asusidki hiidlased teele Tallinna, et koos ligi 5000 võimlejaga olla osa  võimlemispeost Hingelind. Väljakul sai kodus selgeksõpitud kava uue kuue ehk kavas Daamid 2 osalenud ligi 400 daami seati staadionil ilusatesse kujunditesse ja nii sündiski hingerahulaegas.
Lisaks daamide rühmale olid meie stuudiost väljakul tantsimas veel 4.–6. klasside õpilased Seiklustelaegas (Tt-stuudio viies rühm), 7.–9. klasside õpilased Krutskitelaegas (Tt-stuudio kolmas ja neljas rühm) ning gümnasistide ja tudengite Hingepuhtuselaegas (Tt-stuudio esimene ja teine rühm).
Eelproovides tutvusime esimest korda peo proloogi ja finaaliga. Harjutuspäevad olid pikad, kohati kurnavad ja väsitavad, aga kõik, isegi beebid pidasid vapralt vastu, et pealtvaatajateni tuua imeline lugu hingelinnust.
Suur au, privileeg ja usaldus oli olla sellisel peol, kus ligi 5000 osalejat Eestimaa eri paigust kokku tulnud. Andsime endast parima, et kavad oleksid võimalikult hästi ette kantud ja Hingelinnu lugu jõuaks nii publikuni staadionil kui telerivaatajateni ning et pidu neid samamoodi puudutaks.
Tänu Tiinale tehtud töö eest
Pidu õnnestus sajaprotsendiliselt kuigi kodus televiisorist tervet pidu pealtvaatajana vaadates nägin kaadreid ida-tribüünilt, kus oli kahjuks vähe pealtvaatajaid. Uskuge, neid oli päris palju läänetribüünil, kust pidu filmiti.
Peo idee autor ja pealavastaja oli Kersti Kull. Laulsid Getter Jaani, Tanel Padar, Ott Lepland, Karl Erik Taukar ja ETV tütarlastekoor.
Lisaks rühmade ettevalmistamisele oli Tiina Kaevul seekord võimlemispeol veel üks roll. Nimelt kuulus ta lavastusgrupi kunstilisse tiimi ja oli 1.–3. klasside Loovuselaeka liigijuhi assistent, mis on suur tunnustus tema senisele tööle.
Tt-stuudio noortel võimlejatel olid saatjatena kaasas vaprad lapsevanemad, kes 24/7 hoolitsesid meie laste eest. Neid tahan siinkohal väga tunnustada ja esile tõsta – võib-olla olid nad motiveeritud kaasa tulema rohkem sellepärast, et nende endi lapsed osalesid, kuid said boonusena jagada veel kümmekonna noore inimese rõõme-muresid.
Suur tänutunne südames loodan, et meie armas juhendaja Tiina võtab vastu ka järgmised pakkumised-väljakutsed ning on nõus juhendama meid, tavalisi naisi, kes igapäevaselt võib-olla nii pühendunud tantsijad-võimlejad ei olegi ning annab ka neile võimaluse osaleda sellisel meeldejääval, palju rõõmu pakkuval üritusel. Aitäh Sulle, Tiina! Aitäh tublid kaasvõimlejad, kellega sellel teekonnal seekord olin!

Merle Salusoo
tänulik osaleja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411