Teisipäev, juuli 26, 2016
 

Saarel vähem joobes juhte

Justiitsministeeriumi statistika kohaselt tabas politsei esimesel poolaastal roolist 2781 joobes juhti, mis on 11 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil.
Võrreldes 2015. aasta esimese poolaastaga vähenes registreeritud juhtumite arv kõigis kategooriates. Kriminaalses joobes tabatud juhtide arv on madalam ka võrreldes kõigi viie varasema aastaga.
Maakondade võrdluses tabas politsei 10 000 elaniku kohta kõige enam kriminaalses joobes juhte Võru- (17), Lääne-Viru-(17), Jõgeva- (16) ja Põlvamaal (16). Keskmisest kõrgem oli tase ka Rapla-(14), Ida-Viru- (13) ja Järvamaal (13). Madalam on tase Tartu-, Hiiu-(10), Harju- ja Läänemaal (9).
Kärdla politseijaoskonna ülem Aare Allik ütles, et poolaasta kohta te veel üldistusi teha ei julgeks, kuna külalisterohked suvekuud jätkuvad, kuid maakonna püsielanike seas on tuntavalt positiivne trend ja liikluseeskirjade rikkujaid aasta-aastalt vähem.
“Oma saare elanikke saame tunnustada – patrulle teeme pigem rohkem, kuid joobes juhte tabame vähem,” ütles Allik omaenda sisetundele tuginedes. “Samas ka üks joobes juht on liiga palju.”
See-eest kipuvad suvekülalised olema vähem seaduskuulekad. Allik tõi näiteks reedel ja laupäeval tabatud kiiruseületajad – 12 juhist ei olnud ühtegi kohalikku.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli, saarlane

  “…liikluseeskirjade rikkujaid aasta-aastalt vähem.”???

  Liikluseeskiri kaotas kehtivuse juba aastate eest.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411