Teisipäev, juuli 26, 2016
 

Roheluse pärast Berliinist Hiiumaale

Helja Kaptein
Hiiumaal suvitavad berliinlased Amelie (68) ja Wilhelm (79) Baumeister ütlevad, et on lummatud Hiiu saare rohelusest, ilusatest kohtadest ja loodushäältest.
Berliinis elav perekond Baumeister on Eesti eri paiku külastanud kümnel aastal. Viimased neli suve on üks nende meeliskohti Hiiumaa. “See on imeilus saar: Hiiumaa on väga roheline, taevas väga sinine ja õhk fantastiline,” ütles Amelie Baumeister.
Seekord peatusid nad Hiiumaal kümme päeva, aga mullu suisa kolm nädalat. “Igav ei ole, siin on nii palju avastada ja nautida,” kinnitas Amelie Baumeister.
Neljandat suve telgivad nad Vetsi Talli puhkekülas. See, kuidas nad Kassarisse sattusid, oli nende hinnangul paras seiklus. Kui nad esimest korda Hiiumaale saabusid, ei osanud nad kuhugi oma telki üles panna. Küsisid siis Kärdlas kellegi kohaliku käest, kus võiks olla hea telkimiskoht. Tema soovitas sõita kohe Kassarisse, sest Vetsi Talli juures on kõik vajalik olemas. “Me oleme siiani tänulikud sellele inimesele, kes meid siia juhatas,” ütles Baumeister.
Kassaris on lähedal ka ilus rand. See on oluline, sest igal hommikul ja õhtul käivad nad ujumas.
Eestis olles ööbivad nad alati telgis, sest siis on hea hommikuti ärgata ja esimesena linnulaulu kuulata. “Kassaris kostab lisaks sellele hommikuti ka lehmade ammumist, aga sedagi on mõnus kuulda,” lisas Amelie.
Samas paigas meeldib neile juba seepärast, et magamiseks peab ikka olema kindel koht, kus saad rahus puhata. Kuid saarel ringi sõites avastavad nad kogu aeg ka midagi uut ehkki neile meeldib  uuesti minna ka juba käidud paikadesse. “Külastame igal aastal tuletorne ja eriti meeldib neist Kõpu tuletorn,” ütles Amelie.
Samuti avastavad nad siin igal aastal mõne uue matkaraja, kus on alati huvitav kõndida, aga ka uusi randasid, kus mõnus ujumas käia.
Enda arvates pole nad eriti palju reisinud. Varem olid lapsed väikesed ja nendega oli see keeruline. Nüüdseks on nad külastanud Prantsusmaad, Kreekat, Suurbritanniat ja Lätit. Wilhemi juured on pärit Riiast. Sellest ka nende erihuvi Balti riikide, eeskätt Läti, aga nüüd juba ka Eesti vastu. Ilusad kohad, kus nad aegajalt peatuvad, on veel ka Lõuna-Eestis, Võrumaal. “Külastasime ka Saaremaad, aga kui oled käinud Hiiumaal, siis tundub kõrvalsaar igavana ega paku seda, mis Hiiumaa,” ütles Amelie Baumeister.
Järgmisel aastal pole abikaasadel ilmselt Eestisse kavas tulla, sest nad lähevad koos laste ja lastelastega reisima oma noorusradadele. Küll aga lubasid nad kindlasti Kassarisse tulla ületuleval aastal.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411