Teisipäev, juuli 5, 2016
 

Pühalepa festivali erikülaline Trio Mediæval tuleb Norrast

Ingvil Skeie Ljones
Tänavuse Pühalepa muusikafestivali avapäeval, 5. augustil rõõmustab publikut Norra tunnustatud vokaalkoosseis, plaadifirma ECM artist ja Grammy nominent Trio Mediæval.
Festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav ütles ansamblit iseloomustades, et maailmas pole just palju vokaalkoosseise, kes tunnevad end mugavalt nii keskaegset muusikat esitades kui ka näiteks elektronmuusikutega koos improviseerides, olgu esinemispaigaks suursugused ajaloolised katedraalid või lumeväljad Norra mägedes traditsioonilise pakaselise jäämuusika festivali aegu.
Trio Mediæval on üle maailma tunnustatud haruldane vokaalkoosseis, kelle repertuaar ulatub varajasest muusikast ja rahvaviisidest nüüdismuusika väljapaistvate teosteni.
2009. aastal nomineeriti nende plaat “Folk Songs” Grammyle kammermuusika parima esituse kategoorias, kaasaegse helilooja Ivan Moody
teosega “Words of the Angel” jõuti Billboardi klassika-
edetabeli tippu. Billboardi edetabelites on trooninud ansambli paljud lood.
Trio kõik kuus albumit on välja andnud mainekas plaadifirma ECM, praegu on valmimas järgmine plaat. Viimane album “Aquilonis” pälvis ajalehe The New York Times tähelepanu, jõudes 2014. aasta parimate plaatide edetabelisse.
Oslos 1997. aastal loodud gruppi kuuluvad Anna
Maria Friman-Henriksen, Linn Andrea Fuglseth ja Berit Opheim. Nende muusikaliste partnerite ring on lai – orkestritest kammerkoosseisudeni, kuid senisest enam tehakse koostööd ka trompetisti Arve Hendrikseniga,
kes kuulub Norra väljapaistvate improviseerijate hulka, olles oma unikaalse helikeelega impromuusika uuendajana üks suunanäitajaid ka täna.
2003. aastal esines Trio
Mediæval esmakordselt USAs ja võitis koheselt sealse publiku südame. Nüüdseks on trio esinenud 31 USA osariigis. Kontserdid on viinud trio ka Jaapanisse, Lõuna-Koreasse ja Hong-Kongi.
Järjekorras viies Pühalepa muusikafestival toimub 5.–7. augustini Pühalepa kirikus.
Festivali keskmes on vanamuusika- ja kaasaeg. Tegemist on teadaolevalt ainsa festivaliga kogu maailmas, kus igal aastal kõlab Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri looming. Festivali kavaga saab tutvuda: www.keremakultuurikoda.ee
Piletid on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal, saadaval festivali passid.
Koostöös Allika hosteliga on festivali ajal Pühalepa kiriku juures avatud festivali-
kohvik “Gustav”.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411