Reede, juuli 1, 2016
 

President tulgu hiidlaste hulgast

Praegu kui presidendivalimisteni on jäänud veel kolm kuud, on välja käidud seitse presidendikandidaadi kandidaati. Hiidlased peavad pöialt kolmele – on ju Marina Kaljurand, Eiki Nestor ja Urmas Paet igaüks, kes rohkem, kes vähem Hiiumaaga seotud.
President Toomas Hendrik Ilves vedas oma kõrgeid külalisi Viljandimaale Ärma tallu, välisminister Hannes Hanso teatab muudkui, et tema kõrged külalised käivad Saaremaal…
Hiiumaa mainekujundusele oleks lausa hädavajalik kui tulevane president tooks oma külalised Hiiu saarele endale külla ja aega veetma.
Pikad lood Marina Kaljurannaga on juba ilmunud. Tänase Hiiu Lehe veergudel saab siis lugeda Eiki Nestori mõtteid ja küllap ka Paet sõna saab.
Nestori jutust tundub, et tulevane president võibki olla hiidlane.
Ja see, mis sai teatavaks eile – et saare kolm omavalitsust teevad Hiiu vallale kambaka ja jätavadki ta ühinemisläbirääkimistelt kõrvale, – on õige ka Nestori meelest. Nestor viitab nii Hiiu valla toimetulematusele kui isikutevahelistele vastuoludele.
Praeguses seisus ei saa Hiiu vallavolikogu kaasa rääkida ühinemistingimuste üle ning tal on oht saada sundliidetud Käina, Emmaste ja Pühalepa valla vahel kokku lepitud tingimustel.
Esmaspäeval on erakorraline Hiiu vallavolikogu, kus üks päevakorrapunkte volikogu esimehe Georg Linkovi umbusaldus.
Otsusest selgub, milline on volikoguliikmete hinnang, kas Linkov on kuidagi seotud sellega, et Hiiu vald teiste poolt nurka mängiti või mitte.
1. juuli 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411