Reede, juuli 29, 2016
 

Osta sünnipäevatordile kreemi!

Kärdla linna ja kogu saare margiürituse, ülipopulaarse kohvikutepäeva korraldajad kutsuvad sponsoreid sünnipäevatordile kreemi ostma. Kümnendat korda toimuva Kärdla kohvikutepäeva korraldajad, kes üheks nädalavahetuseks toovad saarele tuhandeid külastajaid, vajavad seekord lisaraha sünnipäevatordi eest tasumiseks.
Kümnes kohvikutepäev avatakse laupäeval, 6. augustil kell 11.30 Vabrikuväljakul. Samasse kaetakse õhtul kella 20.30ks pikk sünnipäevalaud, millel 10 m pikkune tort. Tordi valmistab Hiiu Pagar ja selle maksumuseks on u 1500 eurot.
Kohvikutepäeva korraldamise kogueelarve on u 15 000 eurot ja tänavu on see üsna pingeline. Põhjuseks, et finantsraskuste tõttu vähendas Hiiu vald päeva toetust kahel korral, teist korda siis kui päeva eelarve oli juba paigas. Lõplik summa on 1000 eurot varasema 2000 euro asemel. Just seetõttu on korraldajad nüüd raskustes ja kutsuvad sponsoreid tordile “kreemi” ostma. Toetuse võiks kanda MTÜ Kärdla Kohvikutepäev arveldusarvele EE701010220218929222 märksõnaga “Tort”.
Kärdla kohvikutepäev oli Eestis esimene ja on nüüdseks levinud üle Eesti. Idee autorid lähtusid Kärdla elanike hüüdnimest kohvilähkrid. Iga aasta augusti esimesel nädalavahetusel toob see saarele 7000 kohvikulist, kes kolme saarel oldud päevaga toovad saare majandusse hinnanguliselt üle 500 000 euro.
Lisaks on kohvikutepäeval ka eneseharimise ja oma ajaloo väärtustamise mõõde. “Oleme kohvikute korraldajatele andnud nõu – avastage, õppige tundma oma ajalugu, rääkige sellest teistele, näidake meie linnakese ja saare huvitavaid kohti,” selgitas MTÜ juhatuse liige Ly Kaups.
Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo, kes igal aastal korraldab kohvikut Parunite Balkon, ütles, et kohvikutepäeva menukus põhineb sõpruskondade ja kogukondade initsiatiivil. “Sellisel asjal on jõudu, isegi tänasel päeval ning häid ettevõtmisi kannab edasi rõõm tegemisest, mitte rahateenimise kinnisidee.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411