Teisipäev, juuli 5, 2016
 

Õed Ilvesed toovad ABBA lood

M&J Studios
Sellest, kui kuus õde Ilvest Hiiumaal esinesid, möödub tänavu kaheksa aastat – noorim, Gloria oli siis alles kümneaastane. Juba neljapäeval, 7. juulil avaneb hiidlastel võimalus kuulata kuuest õest nelja.
Bänd The Ilves Sisters ehk pianist Liidia (25), tšellist
Silvia (23), viiuldajad
Aleksandra (22) ja Gloria (18) annavad kontserdi Orjaku sadamas asuvas külamajas.
“Tegemist on tõeliste tõusvate tähtedega, kellega jõudsin nende kontserdi toimumise kokkuleppe teha enne, kui algas nende suur tähelend,” oli rahul külamaja perenaine Margit Kääramees.
Nimelt teeb ansambel sel suvel oma esimese kontserttuuri Eestis ABBA hittide kavaga “Mamma Mia!”.
Õed Ilvesed on kõrgelt hinnatud muusikud klassika-
muusika maailmas. Aasta algus tõi nende repertuaari aga midagi uut – legendaar-
se Rootsi ansambli ABBA repertuaari. “ABBA muusika on läinud kõikidele Ilvese tüdrukutele siiralt hinge ning kirg, mis neid õdesid muusikat luues ühendab, on fenomenaalne,” kirjutatakse kontserti tutvustades Piletilevi veebilehel .
Kuuest õest neli
Tšellomängija Silvia Ilves rääkis tänavu märtsis telesaatele “Ringvaade”, et kunagi käisid nad kõik koos ehk kuue õega välismaal muusikat tegemas. Nüüd elab üks õdedest, Helena Hispaanias ja enam muusikaga ei tegele. Väärib märkimist, et telesaate “Klassikatähed” konkursil tuli Silvia teisele kohale. Silvia täiendab oma teadmisi teatri- ja muusika-
akadeemias, Aleksandra õpib samas magistrantuuris viiuli ja Damaris ooperilaulu erialal. Gloria lõpetas tänavu gümnaasiumi. Õdedest kolm on muusikaõpetajad Juuru huvikoolis: Liidia õpetab klaverit, Aleksandra viiulit, Damaris laulmist ja muusika-
ajalugu.
Sealsamas Juurus kohtusid ka tüdrukute vanemad. Musikaalsete tüdrukute ema on klaveriõpetaja ja isa autoinsener, kes tütarde sõnul on siiski väga hea kõrvaga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411