Reede, juuli 8, 2016
 

Nurste rada – ussipesast krossikeskuseks

Harda Roosna
Harda Roosna
Laupäeval, 2. juulil sõideti Nurste krossirajal Korvikunnide karikasarja viies ja Balti karika neljas etapp – see oli teine võistlus 15 aastaks unustatud rajal, mis nüüd paljuski uuenenud.
Üks korraldajatest, motoklubi Korvikunnid juht Tõnu Pärs meenutas eelmise aasta sõidu ettevalmistusi – aastateks unustatud Nurste krossi-
rada oli täis usse. Sõidud said sõidetud, kuid nüüd on asjad muutunud.
Pärs, kes aastakümneid
motospordiga seotud, tunnustas klubi Hiiumoto, kes krossiraja korrastamisel teinud ära suure töö: maha on võetud metsa, vana pinnas ära veetud ja uus asemele toodud, valminud on käimla ja veevõtukoht ning usse nähti seekord ainult ühte.
Hiiumoto võttis raja Emmaste vallalt rendile ja plaanib järgmiseks aastaks selle ümber ehitada – rada tehakse laiemaks ja suurendatakse bokside ala, et võistlejad ei peaks ratastega üle maantee minema.
Pärs pidas hea sõnaga meeles Emmaste valla ettevõtjaid, kes sündmusele õla alla panid ja vallavanemat Tiit Paulust, kes tuge pakkus, samuti Hiiumaa motoklubi Insula Deserta liikmeid.
Vallavanem Paulus oli kohal ja väga rahul, et valla maadel toimub nii huvitav ja rahvarohke sündmus. Tema sõnul peab Emmaste kant palju rohkem pingutama, et rahvast kohale meelitada.
Võttis
Preobraženskilt üle
Harjumaalt Koselt pärit Pärs on aastakümneid olnud moto-
spordi juures. Jüri Preobraženskit, kes kunagi Nurste krossirada arendama hakkas, tunneb ta sellest ajast, kui oli Kose automotoklubi ülem ja nad koos krossi sõitsid.
Pärs meenutas, et oli külalisena kohal ka siis, kui Nurstes 90ndate lõpus viimast korda krossi sõideti. Motospordi juurde naasis ta seitse aastat tagasi, kui oli motoklubi veteranide kokkutulek.
Sellest, mida Korvikunnid seitsme aastaga saavutanud, annavad märku kaks ilmekat numbrit. “Seitse aastat tagasi oli Eestis kaheksa krossikorvi, nüüd kaheksakümmend,” ütles Pärs. Tänu koostööle Leedu motosportlastega on sealgi juba 60 külgkorviga krossimootorratast.
Kasutusel on nii vanad, veneaegsed rattad kui ka kaasaegsed krossimootor-
rattad. Erilise uhkusega rääkis Pärs, et veteranid suudavad ikka veel kandadele astuda ka profisõitjatele, kes osalevad juba rahvusvahelistel võistlustel, MMil.
120 sõitjat, 700 vaatajat
Pärs jäi rahule nii osalejate kui ka vaatajate arvuga, sõitjaid osales 120 ringis ja vaatajaid umbes sama palju kui aasta varem, üle 700.
Hiiumaa etapp oli tema sõnul eriti tähtis, sest karikasarjas läksid siin saavutatud punktid arvesse topelt. Kokku anti kaheksa starti, lisaks MX krossi-
tsiklitele, külgvankritega
krossiratastele ja ATVdele võistlesid seekord ka muru-
traktorid. Osales nii mehi kui ka naisi, nii noori kui veterane.
Külgkorvide seenioride ja juunioride klassis võitis seekord noortetiim Toomas Rinne
ja Indrek Aljes. MX kuni 40 aastastest oli nobedaim saar-
lane Aaron Nau. ATVde arvestuses võitis Robert Lihtsa.
Külgkorvide veteranide ja Pro klassis olid parimad leedulased Rytis Kišunas ja
Mantas Kišunas. ATVde avatud klassis krooniti võitjaks Rene Tarend.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411