Teisipäev, juuli 19, 2016
 

Maailm on nii väike

Tuhanded inimesed kogunesid eile hommikul Nice’i randa, et mälestada möödunud nädalal toimunud terroriakti, milles hukkus 84 inimest. Meedia kirjeldab, kuidas Inglite promenaadile (Promenade des Anglais) oli tulnud tuhandeid leinajaid, kes viisid sündmuskohale lillekimpe, küünlaid ja oma häid soove. Rahvahulk seisis minuti vaikuses ohvrite mälestuseks.
Terroriakti järel vajab jätkuvalt haiglaravi 85 inimest, kelle 49 tervislik seisund on tõsine, 18 seisund aga kriitiline. Nende seas on vähemalt neli eestlast.
President Toomas Hendrik Ilves saatis Prantsusmaa presidendile Francois Hollande’ile kaastundekirja seoses neljapäeva õhtul Nice’i linnas toimunud traagilise sündmusega, kus veomasin sõitis Promenade des Anglaisi alleel suure kiirusega rahva sekka.
“Ma olen vapustatud kohutavast terrorirünnakust, mis leidis aset eile õhtul Nice’i linnas ja mille tagajärjel on surnud süütud inimesed. See rünnak meenutab meile jällegi meie ühist vastutust terrorismi ja pimeda viha vastu võitlemisel,” ütles Eesti riigipea reedel.
President Ilves avaldas kaastunnet hukkunute lähedastele ja haavatutele. “Eestlased on mõttes Nice’i elanike ja kogu Prantsusmaa rahvaga. Me kõik leiname sellel süngel päeval.”
Leiname meiegi, kuigi ilm on ilus ja meeltülendavad suvesündmused nii selja taga kui ees ootamas.
Maailm on muutunud hirmutavalt väikeseks ja võõraste inimeste valu saanud meie omaks.
19. juuli 2016.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411