Reede, juuli 1, 2016
 

Luidja küla peoks valmis

Tänavuse, juba 15. Kõpu poolsaare külade päeva korraldajaks on Luidja küla elanikud.
Pidu toimub juuli viimasel laupäeval, 30. juulil. Peopaigaks on tulekahjus hävinud Luidja rahvamaja ase, mis asub kunagise poemaja vastas. Valguskiire liikme Anne-Ly Grabi joonistatud lipp, millel kujutatud Kõpu tuletorni ja kirjas poolsaare külade nimed, heisatakse keskpäeval.
Juba sel pühapäeval toimub Luidjal Kõpu külade lipu pidulik üleandmise tseremoonia. Lipu toovad mullu 14. külade päeva korraldanud Kiduspäe küla elanikud ja lipu vastuvõtmine on märgiks, et Luidja küla rahvas on suureks peoks valmis.
Tänavuse peo korraldajad on palunud piirkonna iga küla inimestel valmis mõelda midagi olulist, mis nende küla iseloomustab. “See võib olla mõni vahva legend, väike fotonäitus, muhe huumorilugu, ühised mälestused või midagi muud loomingulist,” selgitas üks korraldajaid Helena Ehrenbusch. Iga küla saab esitluseks aega 10 minutit. Kes soovib pikema programmi valmis meisterdada, võiks sellest eelnevalt korraldajatele teada anda sündmuse Facebooki lehe kaudu.
Kel võimalik, võib päeva korraldamisele ka ise õla alla panna, kas siis finantsiliselt või vabatahtlikuna. Soovist võiks teada anda Helena Ehrenbuschile FB grupis Kõpu poolsaare külade päev.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411