Teisipäev, juuli 5, 2016
 

Luguse jaaniturniiri võitsid Sarvekesed

Erakogu
Neljandat korda Luguse muruväljakutel toimunud jaaniturniiri võrkpallis võitsid Sarvekesed.
Võistkonna liikmeteks olid Jaana Üksik, Mari Vahtra, Mirje Roasto, Tanel Villmäe, Tõnis Villmäe, Martin Lauri ja Erkki Kallas, kes mulluse teise koha vahetasid nüüd esimese vastu.
Sellises formaadis ehk sega-
võistkondade turniir, kus väljakul korraga ühepalju, kolm naist ja kolm meest, toimus turniir neljandat korda. Varem, kui mängukohaks oli Kassari, mängiti eraldi nais- ja meeskondade turniirid.
Jaaniturniiri “kolisid” selle eestvedajad Kersti Golub ja Kaius Põtter Kassarist Lugusele, kuna Kassari turniir kippus soiku jääma. Otsustati võtta kasutusele segavõistkondade formaat, lootuses, et see lisab turniirile atraktiivsust. Näib, et otsus õigustas end.
Golub tõi välja, et sel aastal üllatas korraldajaid osalejaterohkus. “Nii palju võistkondi me ei oodanud!” ütles ta kaheksa segavõistkonna kohta. Kui aastatel 2013 ja 2015 osales viis, aastal 2014 kuus võistkonda 36 mängijaga, siis tänavu kaheksa, ühtekokku 53 mängijaga.
Võitjavõistkonna liige Mirje
Roasto tunnustas korraldajaid. “Kiitus taaskord korraldajatele, paremat turniiri ei oska tahtagi!”
Võistkonnaga Mürsikud kuuenda koha teeninud
Janet Lige osales turniiril kolmandat korda. Ta tõi välja, et selle turniiri omapära on, et see pole liiga suureks paisunud ning kõik on omad, samas saab korraliku mängu-
päeva.
Ka vihmane ilm, mis jaanipäeva tihti saadab, osalejaid ei heiduta. “Kõigil kolmel turniiril, millel mina osalenud olen, on sadanud vihma. Aga see just asja põnevaks ja meeldejäävaks teeb. Kui sulle midagi meeldib, siis sa teed seda kasvõi vihmaga – ilm ei mängi mingisugust rolli,” selgitas Lige.
Korraldajad tunnustasid häid abilisi, tänu kellele turniir aastate jooksul teoks on saanud. “Selle ajaga, mil oleme seda turniiri korraldanud, oleme järjest rohkem aru saanud, kui palju sõpru meil tegelikult on,” ütles Golub. “Ilma nendeta ei oleks see turniir see, mis ta tänaseks päevaks on,” lisas võrkpallientusiast ning avaldas lootust, et järgmisel aastal saab ka väike juubel turniiri näol maha peetud.
Teise koha teenisid Jaani-
ussid koosseisus Maret Pukspuu, Tiina Puusepp, Kristi Linkov, Talis Vähejaus, Teet Teemets ja Jaan Rebel. Kolmas oli tiitlikaitsja Luguse, kus mängisid Mirjam Uuskari, Alice Mikk, Kersti
Golub, Markus Uuskari,
Janis Kolosovskis, Kaius
Põtter ja Peeter Luik. Turniiri parimaks mängijaks nimetati Jaan Rebel.

HERGO TASUJA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411