Teisipäev, juuli 5, 2016
 

Lisete Tammeveski Balti turniiril

Eesti Jalgpalli Liit
Hiiumaal sündinud jalgpallur Lisete Tammeveski (17), kes igapäevaselt pallib Pärnu JKs Eesti naiste meistriliigas, sai Eesti U19 koondisega Balti turniiril kolmanda koha.
Tammeveski mängis Eesti jalgpallikoondises juba kolmandat korda, seekord U19 vanuseklassis Balti turniiril, kus Eesti pidi leppima kolmanda kohaga. Eesti jalgpalli-
liidu teatel kogus koondis turniiril ühe viigi ja kaks kaotust. Kokku löödi kolm väravat ning enda võrku lasti pall lüüa kaheksa korda.
Teisipäevases esimeses mängus mindi kokku Leedu koondisega. Eesti naiskond pidi leedulaste paremust tunnistama alles penaltiseeria järel, seisul 3:4. Kuna Balti turniiril penaltid arvesse ei lähe, sai tulemuste tabelisse kirja viik.
Kolmapäeval mängiti Läti koondisega ja Eestil tuli tunnistada lätlannade paremust 3:1. Lisete Tammeveski sõnul oli see väga valus kaotus: “Läksime kohe alguses mängu domineerima ja võitma. Meie värava lõi Inger Fridolin. Võrreldes Leeduga oli mäng kordades aeglasem ja me läksime natuke selle tempoga kaasa, kuigi oleksime suutnud nii füüsilise kui taktikalise poole pealt kõvasti tempot tõsta. Siiski arvan, et kõik jätsid enda selle hetke parima väljakule. Laura Jaansen sai kollase kaardi, Renate-Ly Mehevets sai koguni kaks kollast. Tulemusena pidime mängima viimased kümme minutit vähemuses.”
Äsja Hiiumaa meistrivõistlustelt parima fair play mängija tiitli saanud Tammeveski positsioon koondises on tavaliselt ründekolmikus, kuid täna alustas ta varumängijana ja väljakule saades mängis vasaku äärekaitsja positsioonil.
Reedel peetud kolmandas kohtumises mängiti Fääri saartega, kus tuli tunnistada viimaste paremust 3:0.
Neidude koondise peatreener Keith Boanas rääkis jalgpalliliidu lehel, et võistkonnal jäi parema tulemuse tegemiseks vajaka teravusest eespool ja puudu olid ka mõned olulised mängijad. “Reeglitest jäigalt kinni pidamine ja asjaolu, et mõned tugevad mängijad ei olnud saadaval, tegid meie jaoks raskeks kogu aeg kõrget taset hoida. Sellele vaatamata oleks me võinud seda teha ja oleksime mängusituatsioonides pidanud langetama paremaid otsuseid,” rääkis Boanas.
Balti turniiri parim võistkond oli väljaspool arvestust osalenud Fääri saared, kes alistas kõik kolm baltimaade koondist. Turniiri võitjaks tuli Leedu. Teise koha sai Läti ja kolmanda Eesti koondis.

KRISTI LINKOV
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411