Reede, juuli 22, 2016
 

Lastekaitse ühing hakkas korraldama lastelaagreid

HIIUMAA LASTEKAITSE ÜHING
Hiiumaa lastekaitse ühingu liikmed korraldasid Kõpu koolimajas lastele nädalase laagri, mille peatähelepanu seiklustel ja laste loovuse arendamisel.
Üks juhendajatest, Hiiumaa noorsootöö keskuse juhataja Merle Salusoo selgitas, et see oli päris esimene registreeritud lastelaager Hiiu saarel.
Suvelaagrisse kutsuti 10–13aastaseid lapsi ning neid tuli üle kogu Eesti. Kokku oleks laagrisse mahtunud 40 osalejat, aga esimesel korral osales vaid 13 last.
Järgmisel aastal loodavad laagri korraldajad mitte hilineda reklaamiga ja plaanivad teha juba kaks vahetust suve jooksul.
“Kõpus on ilus loodus, samuti on seal hea rahulik ja turvaline keskkond, mis lastelaagriks sobilik,” selgitas Salusoo, miks Kõpu kant laagrikohaks sobib.
Laagri peateema oli inspireeritud tänavusest merekultuuriaasta teemast “Näoga mere poole”. Lapsed matkasid Kõpu poolsaarel, ujusid kohalikes randades ja tegid tutvust mereohutusreeglitega, käisid matkamas ja mängisid palli, õppisid pillimängu ja tsirkusetrikke, õhtuti mängiti rahvalikke mänge ja toimus ka ööhäire, kus tuli otsida kadumaläinud lippu. Enamik laagri tegevusi toimus õues, vaid tsirkusetrikke ja pillimängu harjutati kooli saalis.
“Laagris oli kõige raskem täiskasvanuks jääda,” nentis juhendaja Svetlana Reinmets. “Tegime palju lahedaid asju ja pidin endale pidevalt meelde tuletama, et olen kasvataja ja juhendaja, mitte lustiv laps.”
Reinmets lisas, et kuna see oli kogu tiimi jaoks esimene kogemus sellist laagrit korraldada, jäid järgmise päeva ettevalmistuste tõttu öötunnid üsna lühikeseks.
“Laager sobis kõigile, kõik oli jõu- ja eakohane,” kinnitas juhendaja Kaie Pranno, kes lastele esinemiskunsti õpetas. Kuna Hiiumaal on hiiu keel taas ausse tõstetud, siis nii mõnedki lood, mis ka laagri lõpukontserdil ette kanti, olid hiiu keeles.
“Kui meie kartsime, et hiiu keeles lugemine võib olla raske, siis lapsed seda küll ei arvanud,” kinnitas Pranno, pigem oli neil huvitav teha tutvust hiiukeelse sõnavaraga.
Salusoo lisas, et kui lastel on vahel uue ees hirm – ma pole seda varem teinud, äkki ma ebaõnnestun, siis tsirkusekoolis said nad kähku selgeks, et harjutades omandad nii teadmised kui oskused.
Pranno sõnul erines laager selle poolest, et lastele ei antud ette, kuidas mõnda ülesannet täita – tee tulemuseni jõudmiseks tuli lastel endil välja mõelda. “Meie tegevused olid “kastist” väljaspoole,” ütles Pranno.
Laagri tõmbenumbriks nimetasid juhendajad Tallinna ülikooli noorsootöö eriala üliõpilast Mart Niidast. “Temal on see x-faktor, mis noori võlub ja nad usaldavad teda,” selgitas Salusoo. “Kui Mart on asja selgeks saanud, siis saavad ka teised sellega hakkama, kui Mart näitab ette, siis proovivad kõik.”
Laager lõpetati lapsevanematele korraldatud kontserdiga, kus näidati nädala jooksul õpitut.
Laagri korraldasid MTÜ Hiiumaa lastekaitse ühingu liikmed. Juhendajatele olid abiks kaks praktikanti Tallinna ülikoolist ja üks vabatahtlik. Laagri koduleht asub aadressil laager.weebly.com

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411