Teisipäev, juuli 5, 2016
 

Laevagraafik sai allkirja

Majandus- ja taristu minister Kristen Michal kinnitas eile parvlaevade sõidugraafikud, mis jõustuvad Hiiu- ja Saaremaa liinidel alates 1. oktoobrist, mil reisijate teenindamist alustab OÜ TS Laevad.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel teeb vedaja 1. oktoobrist Heltermaa–Rohuküla liinil nädala sees ja laupäeval kuus reisi mõlemas suunas, reedeti ja pühapäeviti kaheksa reisi mõlemas suunas. Kuu lõpus muutub graafik talviseks ehk arvestab vähem reisijate huviga.
Kõik, kellele äsja kinnitatud sõiduplaan huvi pakub, saavad sellega hetkel tutvuda Tallinna Sadama kodulehel, valides rubriigi “Ettevõttest” rippmenüüst “Tütarettevõtted” ja edasi “TS Laevad” ning “Ettevõtjale”, kus see on dokumentide all selgelt ja osalt kuupäeva täpsusega lahti kirjutatud.
1. septembril avatakse leht www.praamid.ee TS Laevade müügi- ja teenusevaldkonna juht Ele Reiljan ütles, et tegu on täpselt sama graafikuga, mis juba mõnda aega on üleval olnud, eelnevalt Hiiu ja Saare maavalitsustega kooskõlastatud ja nüüd ministri kinnituse sai. See sõiduplaan kehtib aasta lõpuni.
Tahtmises kinni
Reiljan rääkis juunis Hiiumaa ettevõtjatele, et graafiku tegemisel võeti arvesse seda sisendit, mis tuli maakonnast, veomahtusid, mida planeeris ministeerium ja varasemat praktikat, mis oli Hiiumaa liinil sellel ajal, kui siin sõitsid suured laevad.
“Selle järgi tuleb meil Hiiumaa liinil tänavu teha kolme kuuga 1174 reisi,” avaldas ta ja ütles, et ettevõte on kindlasti valmis rohkem sõitma, kui riik rohkem tellib.
TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar lisas, et Hiiu- ja Saaremaa laevade täituvuse keskmine näitaja
oktoobris, novembris ja detsembris on kahel liinil täiesti võrreldav ning see, et Hiiumaale sõidaks laevad tihedamini, on puhtalt riigi tahtmise taga kinni.
“Teistpidi ma saan ka riigist aru, loomulikult tahaks maksta dotatsiooni vähem, summad, mis riik paneb, on siiski suured. Kui tulevad uued laevad, siis ilmselt tullakse juba uudishimust parvlaevaga sõitma. Peame sellekski valmis olema,” ütles Padar.
Veovõimekus kasvab
Hiiu maavanem Riho
Rahuoja leidis, et kõige olulisem on käsitleda liini maantee jätkuna ja püsiks stabiilsus, et teatud kellaaegadel laev kogu aeg käib. “See graafik, mis tuleb, on kolmetunnigraafik, hommiku- ja õhtupoole on see tihedam, päeval hõredam,” märkis maavanem.
Tema hinnangul veovõimekus uute laevadega peaaegu kahekordistub võrreldes praegusega, sealjuures ei lähe graafik kaks korda hõredamaks ehk olukord paraneb kohe tüki maad.
Äsja ministri allkirja saanud sõiduplaani järgi hakkavad parvlaevade väljumise kellaajad olema kell 6.30, 8.30, 10, 11.30, 13, 14.30, 16, 17.30, 19, 20.30 ja 22 (laupäeval Rohukülast kell 23).
Võrreldes praegu kehtivatega on need oluliselt erinevad ja tulenevad sellest, et alates 1. oktoobrist hakkab ülesõiduaeg Heltermaa–Rohuküla liinil olema praegusest kiirem, üks tund ja 15 minutit. See võimaldab rakendada graafikut, kus laev väljub iga pooleteise tunni tagant.
Sündmusteks sätitud
Virtsu–Kuivastu liinil kehtib alates oktoobrist graafik, mille alusel tehakse nädala sees 16 reisi mõlemas suunas, laupäeviti 15 reisi ning reedeti ja pühapäeviti 20–23 reisi kummaski suunas. Sarnaselt Hiiumaale, muutub alates
24. oktoobrist Saaremaa graafik talviseks.
Selleks, et kõik reisijad saaksid probleemideta üle veetud, on sügisese graafiku koostamisel juba arvestatud erinevate sündmuste ja tähtpäevadega, mil graafikud on sätitud tihedamalt. Näiteks Saaremaa ralli ajal rakendatakse liinil tihendatud graafikut.
Saarlaste põhigraafik toimib samadel kellaaegadel nagu hetkelgi, küll aga saab teine laev sõita taas põhilaevaga paralleelselt ja vastassuunas, nagu see oli varasematelgi aastatel.
Virtsu–Kuivastu liini ülesõiduaeg saab olema umbes 28 minutit, mis võimaldab rakendada graafikut, kus laev väljub iga 35 minuti tagant.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411