Reede, juuli 15, 2016
 

Kontserdi tulu Kärdla kiriku remondiks

Harda Roosna
Laupäeval, 23. juulil kell 18 algab Kärdla kirikus Viini Rahvusooperi metsosoprani Annely Peebo kontsert “Minu muinaslugu muusikas”, klaveril saadab pianist Christian Koch Austriast.
Selveri korraldatava ürituse piletitulu läheb Kärdla kiriku renoveerimiseks.
“Iga pala, mis sellel kontserdil kõlab, jutustab minu lugu – päriselt tõeks saanud muinaslugu muusikas. Teekonnal Viini Rahvusooperisse olen ka kibedaid pisaraid valanud, kuid kõlama on jäänud ikka helged noodid: endas jõu leidmine, armastuse ja laste tulek minu ellu ning muidugi rõõm muusikast,” ütles Viljandimaa juurtega Viini Rahvusooperi metsosopran Annely Peebo oma Hiiumaa kontserdi kava tutvustades.
“Selveril on suur au tuua maailmalavadel hinnatud eesti metsosopran Annely Peebo Hiiumaa publiku ette. Kui Enn Kunila oli Annely Peeboga kontserdis kokku leppinud, sündis ka plaan annetada piletitulu Kärdla kiriku renoveerimiseks. Selveril on hea meel, et sellest kontserdist jääb annetusena midagi igaveseks Kärdla kirikusse,” ütles AS Selveri juhatuse liige Kristi Lomp.
“Kärdla kiriku tähtsust nii pühakoja kui ka kontserdisaalina ei ole võimalik üle hinnata, seetõttu on kiriku renoveerimisse panustamine meile Hiiumaa kogukonna liikmetena nii võimalus kui ka vastutus. Annely Peebo kontserdi tulu on vaid üks osa vajaminevast summast, sest suuremahulisi renoveerimistöid on tarvis teha kogu kirikus, vundamendist kuni torni tipuni,” ütles AS Selveri nõukogu liige, Hiiumaa sõprade seltsi esimees Enn Kunila.
Annely Peebo on alates 1997. aastast Viini Volksoperi solist, samal aastal debüteeris ta ka Viini Riigiooperis. Annely Peebo on teinud koostööd paljude tunnustatud ooperimajadega ning laulnud pea kõiki olulisemaid metsosoprani rolle.
Christian Koch on Austrias sündinud ja Viinis elav vabakutseline dirigent, pianist ja hääletreener.
Metsosopran Annely Peebo kontsert asetub Selveri korraldatud tippmuusikute suviste Hiiumaa kontserdite nimistus Ain Angeri, Jaakko Ryhäneni, Koit Soasepa, Priit Volmeri, rahvusmeeskoori jt tunnustatud interpreetide kontserdite jadasse.
Kontserdi “Minu muinaslugu muusikas” piletid on müügil Piletilevis, Selverites ja tund enne algust kohapeal. Kirikus on avatud ka annetus-kast. Alla 12 aasta vanused lapsed pääsevad kontserdile tasuta, kiriku kõrval on avatud lastetelk.
Samal teemal Annely Peebo intervjuu Saarte Suvenädalas

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411