Reede, juuli 22, 2016
 

Kassari rahvamaja pakub vaikuseteraapiat

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kassari rahvamaja on peidetud ühte saaresoppi põlispuude vahele ja ilma viitadeta seda paarisaja aasta vanust valget hoonet üles ei leiakski.
Ametlikult on rahvamaja avatud suvel kolmapäeviti ja neljapäeviti, siis on avatud raamatukogu ja võib rahvamajas näitusi külastada. Rahvamaja perenaine Liisi Kummer-Leman rääkis, et lisaks lehelugemisele ja raamatute laenutamisele saab kasutada ka kööki. Majas on  internet, on võimalik rentida ruume ja ürituste korraldajad saavad siin ka ööbida.
Esimest aastat on majas ka maaküte ja tänu selle mugavusele ja odavusele saab kogu maja talvelgi  kasutada. Kassari haridusseltsi juhatuse liige Linda Tikk rääkis, et kuni maja puuküttega soojas hoiti, kogunesid nii näiteringis kui käsitööringis osalejad ühte ruumi kokku.
Tiku sõnul on rahvamaja sügisest kevadeni külarahva kokkusaamise koht, suvel on seal nii mõndagi teha suvitajatel. Nii näiteks on maja kõrval ka telkimisala – ruumi on ja lõket saab ka teha.
Viimaste suvede olulisimad sündmused on Kassari kultuurineljapäevad (KKNP). Siis korraldatakse rahvamajas kontserte, etendusi, töötube, gurmeeõhtuid, koduklubi ja muudki. Neljapäeviti on avatud ka kohvituba ja saab midagi põske pista. Majaperenaine ütles, et teelisi astub sisse vähevõitu, aga teemaõhtutel rahvapuudust pole.
Esimesed kirjanikud-kunstnikud avastasid Kassari saare kui suvituskoha juba sada aastat tagasi ja neid on siia tulnud hiljemgi. Natuke maad Sääretirbi poole on Aino Kallase suvemaja, saarel on elanud Ott Arder, Silvia Rannamaa, Ellen Niit ja Jaan Kross ning paljud teised loovinimesed. Ju siis on siinne paik sobilik loometööks. “Unistan, et leiduks mõni loovinimene, kes suveks üüriks rahvamaja loometoa,” ütles Kummer-Leman.
Linnainimesed, kes seni rahvamajas ööbinud, ütlevad, et siin on imelik olla, liiga rahulik. Mõtete mõlgutamiseks ja loomiseks oleks see aga ideaalne koht. Kummer-Leman tõi näiteks, et ka muusik Lauri Saatpalu on selles majas nii mõnegi loo valmis kirjutanud.
“Kokkuleppel saab maja kasutada igal ajal,” lisas Liisi Kummer-Leman. “See on pisut salakoht, aga samas õigetele inimestele ideaalne peatuspaik.”
Lisaks rahvamajale on lähikonnas ka Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja, Kassari kabel, Ristitee ratsatalu, hulk söögikohti ja ega merigi kaugele jää – see on rahvamajast vaid jalutuskäigu kaugusel.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411